Žaks: Zero Waste kaķis

Mums ir brīnišķīgi skaists kaķis Žaks, kurš kopā ar mums iet cauri pāris pārmaiņām. Viena no tām ir ekoloģiskākas smiltiņas, kuras viņam neraisa sajūsmu, bet stūros arī nav sācis čurāt. Ēdienu viņš saņem tādu pašu kā iepriekš, bet gardumus daudz labākus - īstu gaļu.

Šis jaunskungs mājās tiek saukts par Žakmiliānu Žaku

 

Man noteikti uzreiz jums jāizstāsta, kā pie Žaka vispār tikām. Tas patiesībā notika tieši pirms gada un vienas dienas, kad bijām izlēmuši beidzot mājās paņemt kaķi. Gribējām apskatīt pavisam citu kaķi, bet viņi neatzvanīja, tāpēc gājām skatīt Žaku un viņa māsu Žizeli. Mums uzreiz bija sajūta, ka Žaks ir mūsējais, tāpēc nākamā dienā ar visām uzpariktēm braucām pakaļ. Starp citu, ja kāds no jums Rīgas pusē vēlas kaķīti, šī organizācija dara brīnumainus darbus, un tā ir arī vieta, kas izglāba Žaku un māsu no ne tik apsveicamas situācijas. Tagad runcis ir laimīgs mūsu mājās, un nemaz nepateiksi, ka tika atrast briesmīgā stāvoklī. Žaks ir kaķis parastais (ar diezgan aristokrātisku paskatu), bet mums uzreiz bija skaidrs, ka gribam barot viņu ar patiešām labu pārtiku. Atradām pāris ražotājus, kas kaķēdienā neliek graudaugus, un pie tiem arī turamies. Bet kā Žaks ir pielāgojies jaunajai Zero Waste sistēmai? To tad pa punktiem.

 

● BARĪBA ●

Mēs kaķim pērkam barību specializētos veikalos. Parasti pērkam Taste of the Wild, kurai ir ļoti labs sastāvs, bet diemžēl tā ir pati dārgākā opcija. To un citas dzīvnieku labās pārtikas pārdod uz svaru. Patiesībā ļoti daudz pārtikas var nopirkt uz svaru, tikai jāpaskatās, kas ir pieejams piemājas zoo veikalā. Diemžēl lielveikali šim variantam atkrīt. Mēs parasti ierodamies ar savām kārbām, maisiem vai nez kādiem citiem traukiem un sveram kaķa pārtiku tur. Ja mīļi palūdz, nekādu jautājumu no pārdevēju puses nebūs.

 

● TUALETE ●

Kaķa kastītes jautājumā gan bija izmaiņas, jo bijām Žaku pieradinājuši pie parastajām cementa smiltiņām. Tās ir gaužām ērtas, neož, labi salīp un viss cits labais, tikai nepārstrādājas dabā.. Tas mums bija, kā saka, nederīgs jaunajiem principiem, tāpēc sākām meklēt alternatīvas. Pirmā doma – viss, jābrauc uz jūru pakaļ baltajām smiltīm. Bet ārā ziema, tāpēc tas plāns atkrita. Patiesībā atradām daudz ērtāku un labāku variantu – eko smiltiņas, par kurām nav jāmaksā dimantos. Zināju, ka tās parastās granulas negribēšu, jo smirdēs visa māja, bet šis ir ļoti labs kompromiss. Tās ir tādā skaidu formātā (tās arī ir koka granulas, bet smalcinātas), pirmās darīšanas salīp, otrās var ar lāpstiņu izķeksēt (saucās Cat’s Best, ieteiktu meklēt mazās pakas, jo lielās nez kāpēc sanāk stipri dārgākas). Māja pēc kaķutantēm neož un pats labākais – visus atkritumus var skalot lejā podā. Tāpēc atkrīt maisiņi, miskastes un smirdīgas kakas kopā ar ēdiena atliekām. Ko par šo jautājumu saka pats Žaks? Nū, viņš nav sajūsmā, bet tās pieņem. Kā jau teicu, stūros nav sācis čurāt. Viņš ar tādu entuziasmu tur vairāk nekašājās, bet lietas padara un viss smuki.

 

● KĀRUMI ●

Es jau teicu vīram, ka būtu kaķutante, ja nebūtu apprecējusi normālu vīrieti, kurš neļauj ņemt 10 kaķus. Man patīk mūsu runci lutināt, tāpēc kādreiz pirku viņam konserviņus. Visādus – plastmasas iepakojumos un bundžiņās. Tagad tā vairāk nevaram, tāpēc atradām lielisku alternatīvu – mēs kaķim saglabājam gaļu, ko vāram buljonos. Piemēram, vakar mēs izvārījām vistas buljonu no buljonu vistas, ko paši neēdīsim, salikām trauciņos kaķim. Visu uzreiz nedodam, tāpēc salieku atsevišķos trauciņos un sasaldēju. Kad gribas kaķi palutināt, izņemu no saldētavas, atlaidinu un iedodu bļaujošam kaķim. Patiesībā viņam šis variants patīk daudz labāk, jo šādi uzvedies ar konserviem viņš nav nekad. Bet, kad pie apvāršņa parādās gaļa (vai vīramātes pastēte), nu, jūs jau variet iedomāties, kas tad notiek. Lutinam savus mīluļus ar īsto pārtiku, mjau.

Vēl viena bilde ar izlutinātu un apmierinātu kaķi

Laura

27 februāris, 2017

TEV VARĒTU PATIKT

PADALIES ARĪ TU

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Komentāri

 1. Atbildēt

  Laura

  23 februāris, 2017

  Maza piebilde: rakstā minētās kaķu kastītes smiltiņas var iegādāties DEPO 🙂

 2. Atbildēt

  Gunta -kaķu mīle ar stāžu

  1 augusts, 2017

  Mans Jums ieteikums ( esmu 4 kaķu saimniece un esmu arī devusi pagaidu mājas) – ja gribat kaķim labu un kaķis nesmādē gaļu un orgānus, barojiet kaķi tikai ar tiem. Jo mazāk dosiet sauso barību, jo labāk. Jo jebkura, pat visvisdārgākā sausā barība nav līdz galam piemērota kaķa organismam. Pirmkārt jau tādēļ, ka kaķi no dabas nedzer tik daudz, cik vajadzētu ēdot sauso barību. Otrkārt, pat visdārgākai sausai barībai ir pievienoti dažādi garšas,smaržas pastiprinātāji u.c. ķīmija. Treškārt, sausā barība ir cilvēku slinkumam domāts izgudrojums, jo mazāk jādomā, ar ko dzīvnieku barot. Lai gan sagādāt kaķim gaļu un sasaldēt to paciņās nav grūti. Silti iesaku – vairāk gaļas! Ja gribas īpaši kaķi mīlēt, tad bioloģiski audzētas.

  • Atbildēt

   Laura

   4 augusts, 2017

   Mīļš paldies par atgādinājumu 🙂 Šad tad sanāk to izdarīt, bet jāpiedomā biežāk un kārtīgāk, jo savu Žaku neprātīgi mīlam 🙂

 3. Atbildēt

  Gunta -kaķu mīle ar stāžu

  1 augusts, 2017

  Un es domāju – jēlu gaļu, termiski neapstrādātu. Bez garšvielām. Kaķiem nevajag dot cilvēku ēdienu, kam pievienots sāls un garšvielas. 🙂