Mandeļu, auzu un Indijas riekstu piens

Mēs neesam ne veģetārieši, ne vegāni, bet mums ļoti patīk eksperimentēt. Jāatzīstas, ka man garšo govs piens un piena produkti vispār, bet ticu, ka ik pa laikam uztaisīt piena produktu atslodzes ir tīri veselīgi. Mums tagad pāris nedēļas tieši tāda atslodze ir un gribu padalīties ar alternatīviem pieniem, ko lejam pāri savam rīta muslim.

No kreisās: Indijas riekstu piens, auzu piens un mandeļu piens

Mēs mājās esam mēģinājuši diezgan dažādus augu pienus, bet pēdējie favorīti ir klasiskais mandeļu piens, tumīgais Indijas riekstu piens un, jā, auzu piens. Es dzīvoju tādā kā burbulī un šad tad aizmirstu, ka visi tādas lietas nezin, bet augu pienus ir gaužām vienkārši uztaisīt. Ja jūs vēl veikalā šad tad nopērkat kādu no ne-govs pieniem, tad ļoti ievērojami sanāks ietaupīt arī naudu. Ja prātā šaujas doma, ka man jau tam nav laika, tad varu apsolīt – šie pieni aizņem 5-10 minūtes tava dārgā laika. Foršākais mājās taisītam pienam ir tas, ka vari to uzlabot pēc sirds patikas. Esam likuši klāt medu, kanēli, kardamonu un citas garšvielas, kas piedod pienam tavu īpašo garšu.

Kā jau sākumā minēju, man šad tad uznāk, ka gribu uztaisīt piena atslodzi, jo jogurtu trekterēju lielos daudzumos. Šoreiz sajūta atnāca pati, jo liekas, ka tas varētu palīdzēt vēl vairāk manai sejas ādai. Ar ādu itkā viss ir kārtībā, bet sajūtas saka priekšā, ka piens varētu to vēl uzlabot. Tad, nu, atgriezos pie senāk taisītiem augu pieniem, ko uzliet savām brokastu pārslām un kafijai.

Kad pirmo reizi taisījām augu pienu, mēģinājām ar mandelēm. Viss sanāca forši, bet mandeļu piens ir jānokāš, tāpēc nākamo izmēģinājām Indijas riekstu pienu, ko mēs savās mājās nekāšam, bet dzeram ar visiem tumīgajiem biezumiem. Pēdējais lielais mēģinājums bija ar auzu pienu, kurš sanāca vareni gards! Izdomāju, ka pa visiem trīs ir jāuzraksta, lai arī tu vari ietaupīt naudiņu uz tiem dārgajiem veikala pieniem (jo tas ir kaut kāds trakums, cik tie ir dārgi). Vai arī vienkārši izmēģināsi mājās kaut ko pavisam jaunu un paskatīsies, vai garšo. Pie katra piena es arī uzrakstīšu labumus no tiem riektiem/graudiem, ko iegūsi. Tā kā tas daudzums tiek atšķaidīts ar ūdeni, tad pašā pienā paliek mazāk to labo lietu, bet noteikti ieteiktu čabiņas ārā nemest. Tās brīnišķīgi var izmantot, taisot granolu, cepumus, kēksus vai pankūkas.

Rieksti un auzas izmērcētas

Pirms ķeros klāt pienu receptēm, pateikšu vienu – visus riekstus un graudus ir svarīgi izmērcēt, pirms taisa augu pienu. Tas ir tam, lai blenderim būtu vieglāk un veidotos vienmērīgāka masa, bet pats svarīgākais – izmērcētus riekstus mūsu vēderiem ir daudz vieglāk pārstrādāt. Graudos, riekstos un sēklās ir daudz fitīnskābes un enzīmi (sarežģīti nosaukumi, kas nav jāatcerās), kas neļauj ķermenim uzņemt tās visas labās vielas no šiem produktiem. Mērcēšana riekstus, graudus un sēklas sagatavo, lai mūsu vēders tos varētu pārstrādāt un uzņemt barības vielas. Tāpēc riekstu mērcēšana ir laba padarīšana ne tikai, lai taisītu riekstu pienu, bet arī lai vienkārši tos ēstu.

 

● MANDEĻU PIENS ●

Tā kā šis bija pirmais piens, ko mēģināju taisīt, domāju, ka ar to arī sākšu. Noteikti negribu jums iedot lērumu ar sarežģītiem nosaukumiem un procentiem, jo man pašai tie uzdzen stresu, tāpēc mēģināšu pateikt, kāpēc mandeles ir labas mūsu ķermenim. Mandelēs ir nepiesātinātās taukskābes (labie tauki), kas ir īpaši veselīgas mūsu smadzenēm. Tajās ir daudz labu vielu arī mūsu sirdīm, kā arī e-vitamīns, kas ir maģija mūsu ādai. Mandelēs ir vēl daudz labu lietu, bet domāju, ka ar šo pietiek, lai kādreiz pamēģinātu mājās uztaisīt mandeļu pienu.

Mandeles es izlaižu cauri marlei, jo izmantoju dažādiem dzērieniem, piemēram, kafijai

Process sākas kā ar visiem augu pieniem – mandeles uz nakti iemērc ūdenī. No rīta tās kārtīgi noskalo un liek blenderī, pievienojot ūdeni. Te, lūk, būs ļoti individuāla pieeja, jo tas, cik daudz ūdens pievienosi, būs atkarīgs no sirds patikas. Ja vēlies tādu intensīvāku, pievienosi mazāk piena. Ja gribēsi ūdeņaināku, pievienosi vairāk. Es uz vienu glāzi mandeļu pievienoju aptuveni trīs glāzes tīra, auksta ūdens. To visu smuki kādu laiku pablenderē, nokāš un lej pudelē. Vari nokāst ar sietiņu vai izlaist cauri dubultai marlei (tad pāri palikušās čabiņas būs sausākas), tas arī pēc sirds patikas. Ja izmantosi sietiņu, piens būs mazliet biezāks, tumīgāks. Ja izmantosi marli, piens būs tīrāks, šķidrāks.

Čabiņas nemet ārā, bet ieliec ledusskapī līdz nākamai reizei, kad cepsi kaut ko gardu. Tie ir mitrāki mandeļu milti, tāpēc mierīgi var izmantot gatavošanā.

 

● INDIJAS RIEKSTU PIENS ●

Šis man ir ašais piens, jo Indijas riekstus ir daudz mazāku laiku jāmērcē, un es to nenokāšu. Brīnišķīgs rīta muslī, jo piedod ekstra tumīgumu. Sanāk gandrīz kā ar jogurtu ēst. Indijas rieksti patiesībā nemaz nav rieksti, bet gan sēklas, jo aug Cashew Apple viducī. Tāpat kā mandelēs, arī šajos riekstos ir labi daudz nepiesātināto taukskābju, kas ir ļoti veselīgas mūsu ķermenim. Tajos arī ir augu proteīns, dažādi minerāli un antioksidanti, kas pasargā mūsu šūnas no bojāšanās. Indijas riekstos ir vitamīns K, kas ir brīnišķīgs kauliem (1 glāze riekstu iedod gandrīz 50% no dienā vajadzīgā daudzuma).

Šis ir pats vienkāršākais – izmērcē, sablenderē un lieto!

Ar Indijas riekstu pienu ir vēl vieglāk kā ar mandeļu pienu – rieksti jāmērcē tikai 4h (ko var paspēt arī pa dienu) un tas nav obligāti jānokāš, jo rieksti ir mīksti un aizies smalkā putrā. Mandelēm ir daudz stingrāks saturs, tāpēc tos labāk ir nokāst (tāpat ir ar lazdu riekstiem), bet Indijas rieksti pēc mērcēšanas ir tādi glumi un mīksti. Riekstus pirms blenderēšanas ir kārtīgi jānoskalo, pievieno tīru ūdeni un aiziet. Kad viss smuki sablenderēts, leju pa taisno pudelē. Ja ir vēlme, šo pienu var nokāst tāpat kā pārējos pienus, bet es nejūtu vajadzību. Man pat patīk, ka tas ir tāds tumīgs un pilns. Plus, ja nenokāsīsi pienu, uzņemsi pilnīgi visas labās vielas no riekstiem!

 

● AUZU PIENS ●

Auzu piens ir jaunākais mēģinājums, un man tas ļoti patīk. Mēs kādu laiku pirkām veikalā Oatly pienu, kas ir šis auzu piens. Maksāja brangu naudu, ko tagad saprotu, ka varējām ietaupīt. Vari jau iedomāties – auzas ir viena laba lieta! Tās ir pilnas ar antioksidantiem, no kuriem viens ir īpašs ar to, ka palīdz uzlabot asins cirkulāciju. Auzas ir ar pretiekaisuma spējām, samazina holesterīna un cukura līmeni asinīs. Kas ir interesanti – auzas vēderā (un redzēsi arī mērcēšanas procesā) veido gļotām līdzīgu masu, kas saucas beta-glucan, kas rada sāta sajūtu, kā arī apgādā gremošanas traktu ar labajām baktērijām.

Auzas sietiņā noskalo un pēc tam pienu izkāš

Auzas, tāpat kā Indijas riekstus, var mērcēt daudz mazāk kā cietos riekstus. Tādai ekspresversijai pietiek pat ar 20min. Ar šī piena pagatavošanu ļoti svarīgi ir auzas noskalot, lai mazinātu gļotainumu pašā pienā. Piens, iespējams, būs mazliet staipīgāks kā pārējie, bet, ja auzas noskalo, tad tas gandrīz pazūd. Pēc noskalošanas atkal liekam blenderī, pievienojam tīru ūdeni (tāda pati attiecība) un blenderējam, līdz auzas pilnībā sasmalcinātas. Ja izmantosi pienu dzērieniem, tad vari izlaist cauri marlēm, bet, ja izmantosi brokastu pārslām, man patīk izlaist cauri sietam. Un, vualā, auzu piens gatavs!

 

 

Tā, tagad noteikti radīsies jautājumi, kur pērkam sastāvdaļas. Šobrīd mēs tās pērkam tirgū (īpaši labas mandeles ir uzbeku stendā), jo tur tās var iegādāties bez iepakojuma. Mēs līdz šim pirkām riekstus Gemoss vai vienkārši veikalā, tāpēc domāju, ka tirgū atrodamie nav sliktāki. Bet, ja izmanto bio riekstus, tad gan šie varētu nepielīdzināties. Esmu dzirdējusi par Riekstotājiem, kuri ved uz Latviju labos riekstus, bet pati personīgi vēl neesmu mēģinājusi, tāpēc nevaru ieteikt. Paši šobrīd domājam, ka varētu pasūtīt labus riekstus no kāda internetveikala lielākos daudzumos. Bet par to vienkārši prātojam.

Otrs svarīgais – derīguma termiņš. Šis piens jādzer svaigs, tāpēc labāk ir taisīt mazos daudzumos. Mēs izlietojam 1-2 dienās, un tie nesabojājas. Kur liekam klāt? Izmantojam tāpat kā govs pienu – taisam dzērienus, lejam pie kafijas/tējas un liekam klāt brokastu pārslām.

 

Šie ir tikai trīs pieni, par kuriem paspēju pastāstīt, bet tās iespējas ir nebeidzamas! Es vēl domāju pamēģināt taisīt no kādiem graudiem vai sajaukt dažādus riekstus kopā. Iesākumā var mēģināt šos, bet tas kā jau ar visām receptēm – vēlāk tik eksperimentēt!

Laura

26 marts, 2017

TEV VARĒTU PATIKT

PADALIES ARĪ TU

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

31 Komentāri

 1. Atbildēt

  Zanda

  29 marts, 2017

  Paldies, Laura! It kā viss zināms, bet tomēr, kas jauns ;). Šonedēļ taisīju auzu pienu un jā, pēc mērcēšanas nenoskaloju, bet blenderēju ar to pašu ūdeni+ vēl ūdeni un sanāca paglums. Nākamreiz skalošu 😉 Esmu vēl taisījusi sojas pienu, kuru lietoju pārtikā un saviem eksperimentiem ar auduma krāsošanu, kurā mērcēju audumu pirms krāsošanas.

  • Atbildēt

   Laura

   29 marts, 2017

   Es ļoti gribu uztaisīt arī sojas pienu, bet šobrīd vēl neesmu atradusi organiskās sojas pupiņas ne plastmasas iepakojumā. Ja neatradīšu, vienu paciņu nopirkšu pamēģināšanai. Ja sanāks sojas piens, tofu un viss pārējais, droši vien pasūtīsim lielākos daudzumos papīra iepakojumā no internetveikala 🙂
   Auzas ir jāmazgā diezgan pamatīgi, lai tās nebūtu glumas. Es šorīt taisīto pienu diezgan skaloju, bet tik un tā sanācis mazliet glums, tāpēc saprotu, ka jāmazgā ir kārtīgi. Ilgi un gari zem auksta ūdens.

 2. Atbildēt

  Laura

  29 marts, 2017

  Lieliski, lieliski, lieliski! Tieši pirms pāris dienām domāju, ka jāatsāk pašai gatavot šos pienus (esmu gan tikai mandeļu pienu mēģinājusi pagatavot), jo citādi tās cenas veikalos nu ne pavisam neiedvesmo.

  • Atbildēt

   Laura

   29 marts, 2017

   Uh, cik forši! Tikko vēlreiz pagaršojām un pats favorīts ir mandeļu piens. Man pašai ļoti patīk tas indijas riekstu piens, ko nekāšu, bet Andis saka, ka grib, lai tomēr nokāšam biezumus. Tad sanāks tāds riktīgs piens piens 🙂

 3. Atbildēt

  Evija

  29 marts, 2017

  Visu laiku kaut kas atturēja, bet nu esmu iedvesmota pamēģināt arī auzu pienu! Paldies!

  Mandeļu piens man garšo nenokāsts (bet tas droši vien arī atkarīgs no blendera jaudas, man pat īsti nav ko nokāst..) un ar pievienotām datelēm saldumiņam.

  • Atbildēt

   Laura

   30 marts, 2017

   Jā, mūsu blenderis nav tik jaudīgs, lai visu tik labi sasmalcinātu, tāpēc čabiņas paliek. Mūsu sapnis ir Vitamix, kuru vienreiz arī saņemsimies iegādāties 🙂

 4. Atbildēt

  Evija

  29 marts, 2017

  Un ar mazu šķipsniņu jūras sāls.
  Šis raksts mudina doties uz virtuvi 😀

 5. Atbildēt

  Anita

  30 marts, 2017

  Paldies Tev par iedvesmu. Līdz šim esmu gatavojusi tikai no Indijas riekstiem un man riktīgi garšoja. Jā…galvenais atcerēties par to, ka tādu pienu gribu jau vakarā…:)

  • Atbildēt

   Laura

   30 marts, 2017

   Ja grauz riekstus arī ikdienā, tad vienmēr vari turēt kādus rieksus ūdenī. Tad varēsi gan uzgrauzt, gan uztaisīt pienu, ja pēkšņi sagribās 🙂

 6. Atbildēt

  Anna

  30 marts, 2017

  Man ir, ko teikt par Riekstotājiem! Kvalitāte riekstiem un žāvētajiem augļiem ir lieliska, BET neiespējami dabūt savos traukos vai tml. Vienreiz izdīcu, lai man safasē otrreiz izmantotos papīra u.tml. maisiņos, bet tā dāma teica, ka tā dēļ viss aizņēmis ~5x vairāk laika kā parasti, turklāt jāmežģī smadzenes loģistikas dēļ, tāpēc vairs to neuzņemsies. Es pat piedāvāju aizbraukt pati visam pakaļ, bet arī tas nozīmē maisīties pa kājām saspringtā divu-trīs dienu periodā, kad pamazām viss tiek svērts un fasēts… Bioplastmasas iepakojumi daļēji jau tiek izmantoti (dāvanu groziņiem), bet citiem produktiem nav pagaidām atrasts funkcionāls un affordable risinājums. Pēdējo reizi, kad sūtīju, ņēmu lielākās iespējamās pakas, tas bija labākais, ko varēju izdomāt. 🙁

  • Atbildēt

   Laura

   31 marts, 2017

   Ai, cik ļoti žēl 🙁 Mēs gribējām mēģināt, bet tad jau labāk pašiem atrast kādus labas lapas, kur pārdod kvalitatīvus riekstus. Tas vismaz izskatās pēc mūsu iespējamā risinājuma.

   • Atbildēt

    Marta

    16 marts, 2018

    Gemosā (Teikā), ja mīļi palūdz, var nākt ar savām burkām vai citiem iepakojumiem. Šodien biju tur 2. reizi, un laipnās pārdevējas mani atcerējās, nenācās skaidroties.

 7. Atbildēt

  Ligita

  30 marts, 2017

  Prieks par Jums!
  Vai riekstus/ auzas mērcēšanai aplej ar aukstu ūdeni?

  • Atbildēt

   Laura

   31 marts, 2017

   Jā, izmantojam aukstu 🙂 Ja gribas, var arī pamainīt ūdeni pa vidu.

 8. Atbildēt

  Egija

  1 aprīlis, 2017

  Paldies, ļoti foršs un tāds viegli saprotams raksts. Tikko iemērcu mandeles 🙂 Līdz šim arī iegādājos veikalos augu pienus, bet domāju, ka tikai darīšanas vaina un ar kaut ko ir jāsāk, vēl jo vairāk,ja var pagatavot tieši tādu kāds pašai garšo. Mēģinu atrast balansu starp veselīgo, bio un zero waste. Varbūt kaut kur ir minēts, bet kur var iegādāties tādas skaistas stikla lielās pudeles? Un pie reizes arī tādas izsmidzināmas ? Paldies! 🙂

  • Atbildēt

   Laura

   2 aprīlis, 2017

   Man baigais prieks dzirdēt, ka vairāk mājās būs paštaisīti augu pieni 🙂 pudeles nāk no Cenukluba – šīs ir ļoti, loti ērtas tādiem produktiem ka piens un jogurts pat tad, ja dodas tos pirkt uz tirgu. Izsmidzināmās pudeles jau sen pirku Depo, bet tas ir no plastmasas. Jaunas tādas nepirktu, bet meklētu kur kur metāla vai stikla. Turpat depo bija arī metāla pudele, bet daudz par dārgu tādam produktam. Vispār jau var skatīties, vai mājās kāds produkts nav jau tādā pudelē, kādu meklē 🙂 šad tad pa savas mājas vai citiem stūriem kaut ko labu var atrast!

 9. Atbildēt

  Evita

  2 aprīlis, 2017

  Prieks redzēt, ka Latvijā Zero Waste trends arī aiziet un neesam vienīgie, kuri par to cīnās 🙂

  • Atbildēt

   Laura

   3 aprīlis, 2017

   Necīnamies, bet rādam citiem, cik forši, ka tā dzīvo :))

 10. Atbildēt

  Olga

  11 aprīlis, 2017

  Iesaki, kur var iegādāties marli, lai nokāstu pienu! 🙂

  • Atbildēt

   Laura

   13 aprīlis, 2017

   Es senāk pirku aptiekā, tādā lielā rullī. Izmantoju parasto medicīnas marli divās vai trijās kārtās. Tagad nav vajadzības, bet noteikti meklēšu kādu marli, kas ir pieejama papīra iepakojumā, jo, šķiet, tā, ko pirku, bija plastmasas iepakojumā.

 11. Atbildēt

  Gita

  19 aprīlis, 2017

  Sveika, Laura! Man ir patiess prieks, ka vakar pavisam netīšām “atradu” Tavu blogu. Šķiet bez apstājas izlasīju visus ierakstus (izņemot to par kaķi, jo man nav mājdzīvnieku (ja neskaita divgadnieku (: )). Es jau kādu labu laiciņu par zero waste kustību esmu interesējusies un aizdomājusies, taču diemžēl kaut kā arī nebiju sākusi praktizēt, liekas tik sarežģīti visu to uzsākt, jo tad gan vīra smadzene jāpakrubina vairāk būtu, gan arī fakts, ka mājās ir mazs bērns atrunā. Un pats sliktākais ir tas, ka es ļoti labi zinu, ka tie nav nekādi labie iemesli sevi atrunāt. Un kāpēc vispār mēģināt sevi atrunāt! Tā nu vakar sevi palamāju, padiskutējām ar vīru, un sāksim mainīties. Atkritumus mēs jau šķirojam gadiem (dzīvojam Šveicē, un šeit ir ļoti izcila šķirošanas sistēma – noteiktās dienās noteiktus atkritumus (papīru, kartonu, kompostu utt) vienkārši jāatstāj pie mājas durvīm, un no rīta tie tiek savākti). Arī skapi pamatīgi izšķiroju jau gada sākumā, bet taisos to darīt atkārtoti. Mūsus ielākais izaicinājums ir iepakojumi – ieturam pārsvarā uz augu valstību balstītu diētu, gaļu mājās nepērkam un negatavojam, arī no piena produktiem izvairamies. Taču savus salātus un dārzeņus mēs pērkam 80% bio. Un te ir mans lielākais klupakmens, ja tā var teikt. Mūsu veikalā bio salāti un atsevišķi dārzeņi, augļi pārdodas jau iepakoti plastmasās – lai pasargātu, lai nemaisa kopā ar parastajiem (tā esmu izsecinājusi). Un es patiešām negribu atteikties no saviem bio salātiem (apēdam vidēji 3 lielas salātgalvas nedēļā), taču parastie salāti pārdodas bez iepakojuma. Vasaras periodā tos pērkam tirgū, taču ziemā šādas iespējas nav (mēs dzīvojam ļoti mazā pilsētā).
  Esmu secinājusi, ka mēs vairāk uzmanības pievēršam produktu kvalitātei un sastāvam, nevis to iepakojumam, taču tagad sākšu skatīties un domāt arī par iepakojumu, meklēt alternatīvas. Viena no pirmajām lietām, ko šodien izdarīšu – sašūšu maisiņus augļiem un dārzeņiem. Un ielikšu mandeles mērcēties pienam, mēs ļoti mīlam mandeļu pienu – citus vispār nelietojam, taču līdz šim arī nebiju saņēmusies uztaisīt pati, jo ir taču tik viegli nopirkt pāris litrus veikalā un pēc tam izlidināt tetra paku miskastē 😀

  • Atbildēt

   Laura

   19 aprīlis, 2017

   Mums ar vīru bijušas ļoti daudzas diskucijas par to, kas tad ir sliktāk – pirkt eko produktus plastmasā vai pirkt ne-eko neiepakotus. Ja skatāmies tikai uz sevi, tad, protams, eko, bet, ja paskatās tā plašāk, nezinu īsti, kas ir labāks risinājums. Nezinu kā Šveicē, bet mums tirgū pārdod labus zaļumus neiepakotus. Kaut kādu daļu var mēģināt izaudzēt paši, ja ir tādas iespējas, bet vispār cenšos uz to skatīties veselīgi – ja vienīgais plastmasas iepakojums būs no pāris salātiem, tad jau nekas. Problēm ir tad, kad pilnīgi viss, kas tiek pirkts, ir iepakots plastmasā 🙂

   • Atbildēt

    Gita

    19 aprīlis, 2017

    Es domāju, ka lielākās pilsētās, kur ir arī pastāvīgs tirgus, var atrast visu ko bez iepakojuma. Mūsu mazpilsētā tirgus parādās tikai vasaras sezonā, un tikai reizi nedēļā, bet ar to mums parasti pietiek, lai iepirktu zaļumus. Pagājušo nedēļ pamanīju, ka mūsu vietējā mazajā bio veikaliņā tagad ir parādījušās “bulk” preces – var sasvērt graudus, garšvielas, riekstus savos konteineros. Pagaidām vēl neesmu izmēģinājusi šo opciju, jo tukšoju mājas krātuves, taču drīzumā būs jāiet iepirkties.
    Es domāju, ka mūsmājās līdz zero waste ir pagarš ceļš ejams (jo tā kā mazpilsēta, nav tik daudz iespēju arī tikt pie nesasvērtiem un jau nesapakotiem produktiem), taču samazināt atkritumus varam vismaz uz kādiem 60-70%. Uz to arī šobrīd tiekšos un mudināšu vīru.

    • Atbildēt

     Laura

     19 aprīlis, 2017

     Jā, jā, jā! Ja mēs visi samazinātu atkritumus 60-70%, pasaule jau par tikpat procentiem tīrāka būs! Man patīk tāda viegla un nepiespiesta attieksme 🙂
     Vīrs ļoti pamudināties varētu, kad redzēs, ka diezgan ietaupās nauda, jo daudz lietas vairāk netiek pirktas. Tas visiem ir bonuss, bet īpaši patīk vīriešiem 🙂

 12. Atbildēt

  Miss-T

  19 aprīlis, 2017

  Mandeļu čabiņas pč piena nokāšanas var arī izkaltēt cepeškrāsnī un uzglabāt slēgtā traukā ilgāk, ja nu nav uzreiz plānots ko no šiem mandeļu miltiem gatavot…

  • Atbildēt

   Laura

   19 aprīlis, 2017

   Cik brīnišķīgs ieteikums! Paldies 🙂

 13. Atbildēt

  Linda

  26 aprīlis, 2017

  Paldies! Kokosriekstu un mandeļu jau pamēģināts 🙂
  Aizvakar uzgāju tavu blogu, tagad esmu nedaudz iedvesmota. Izlasīju vairākus rakstus. Radikāli neko nemainīšu, bet piedomāšu un centīšos aizvien mazāk nelietderīgi izmantot resursus. Skaistu dzīvi! 🙂

  • Atbildēt

   Laura

   4 maijs, 2017

   Kā man patīk teikt – padomāšana arī jau ir daudz! Super 🙂

 14. Atbildēt

  Linda

  12 janvāris, 2018

  Vai marles iespejams izskalot un izmantot vairakkartigi vai ari tas jamet ara pec piena pagatavosanas?

  • Atbildēt

   Laura

   10 marts, 2018

   Mierīgi var izmantot vairākkārtīgi! Es pat liku tās veļasmašīnā, kad gribējās tā kārtīgi izmazgāt. Tagad gan sašuvu maisiņus piena nokāšanai, kas ir daudz ērtāk par marlēm.