Mājās taisīts dezodorants, kas strādā

Dezodoranta lietošana ir tāds jūtīgs temats, jo aizskar mūsu ikdienas pašsajūtu. Ir cilvēki, kas bez dezodoranta somiņā neiziet no mājas, un ir cilvēki, kas to nelieto vispār. Es nepiederu ne pie vienas no šīm kategorijām, jo esmu tā trešā daļa - lietoju dabīgo dezodorantu, kas neizslēdz svīšanu, bet tikai apstādina nepatīkamā aromāta veidošanos. Un šādu līdzekli taisu mājās pati. Par to tad arī šis ieraksts.

Kādreiz biju diezgan paranoiska par tēmu “svīšana”. Nevarēju pieļaut, ka esmu kaut kur, kaut kādā situācijā iesvīdusi un, kur nu vēl, ja sviedru pleķīši parādījušies uz apģērba. Tagad esmu mazliet atslābusi, jo saprotu, ka svīšana ir normāls process, ko nevar un nevajadzētu stādināt (esmu dzirdējusi, ka padusēs spricējot botoksu, lai aizbloķētu sviedru kanālus, bet tas nav īsti manējais). Tas nenozīmē, ka staigāju apkārt sasvīdusi un smirdīga, nē. Es vienkārši esmu mazliet atslābusi par šo tēmu. Kādreiz dezodorants, kas stāvēja mūsu plauktos, nāca no aptiekas, bet tie ir gana ķīmiski. Tad pārslēdzāmies uz eko veikalu variantu, un tagad dezodorantu uzjaucu savā virtuvē pāris minūtēs. Mums šāda tipa dezodorants ļoti apmierina un šobrīd netaisāmies to mainīt. Plusiņš visam – tas sanāk gaužām lēts.

 

● ZERO WASTE DEZODORANTS ●

Ja iemetīsiet Google “DIY zero waste deodorant”, lai sameklētu mājās pagatavojamas receptes, lielākoties visas būs ar sodu. Ir cilvēki, kas to vienkārši ieklapē padusēs. Ir tādi, kas jauc sodu kopā ar sviestiem un eļļām, un izmanto ar rokām iesmērējamo versiju. Ar to pašu sodu var uztaisīt pat pietiekoši cietu masu, lai uzpildītu izlietotā dezodoranta iepakojumu. Man uzreiz jāsaka, ka es šīs receptes neesmu mēģinājusi (kaut gan bloga un jūsu vārdā vajadzētu..). Esam mājās pieņēmuši šo želejveida konsistences dezodorantu, atzīstam par ērti lietojamu, gana vienkārši pagatavojamu un, ja godīgi, neko baigi mainīt negribas.

Mūsu dezodorants arī ir Zero Waste, jo tās dažas sastāvdaļas varam nopirkt uz svaru veikalā BBFactory. Tajā vienkārši ir mazliet vairāk sastāvdaļu kā vienkārši izmantojot sodu. Galvenā (un maģiskā) sastāvdaļa ir alauna kristāls vai mūsu gadījumā – alauna kristāla pulveris. Bet par to, kas tas tāds, vēlāk.

 

● PĀREJAS PERIODS ●

Lai pilnībā pārietu no ķīmiskiem uz dabīgiem dezodorantiem, būs jāpārdzīvo pārejas periods jeb detokss. Katram šis laiks ir citāds, un arī laika griezums var ļoti atšķirties. Man tie, šķiet, bija pat vairāki mēneši, kamēr ķermenis pieņēma, ka padusēs vairāk netiks spricēts nekas pārlieku ķīmisks. Ja esat izgājuši cauri šādai pārejai, tad droši varat padalīties ar savu pieredzi komentāros ▼. Ja tikai domājat par dabīgāku dezodoranta alternatīvu, tad padalīšos ar savu pieredzi. Redz, mēs pie komfortiem pierodam. Ja ikdienā izmanto veikalā nopērkamo dezodorantu, kas ir pretsviedru (nobloķē svīšanu), tad paies laiks, līdz pieradīsi, ka atkal svīsti. Man pašā sākumā tā svīšana (pašu sviedru izdalīšanās) bija izteikta, kas nav super patīkama pārmaiņa. Tas ar laiku mainās, bet šis laiks diemžēl ir jāizdzīvo. Es neteiktu, ka izteikti odu, bet noteikti mainījās manu sviedru smaka, izdalīšanās daudzums un vispār viss par un ap svīšanu manā ikdienā. Kā jau es teicu – šādi apjukuma pilni bija kādi divi mēneši. Pēc tam viss nomierinājās.

Ātri pastāstīšu, ko dara pretsviedru jeb antiperspiranta dezodorants. Tie darbojas dažādi, bet galvenā funkcija ir neļaut sviedriem izdalīties. Daļa sašaurina poras, daļa tās pavisam nobloķē, bet visi šāda tipa dezodoranti aiztur svīšanu. No sākuma varētu šķist, ka ar to nav nekādu problēmu, bet tā īsti nav. Mēs svīstam, lai ķermenis varētu regulēt temperatūru un izdalīt vielmaiņas procesā radušos blakusproduktus. Ja nesvīstam, tas viss tiek apstādināts. Tam visam vēl klāt nāk tas, ka alumīnijs, kas ir šāda tipa dezodoranta sastāvā, negatīvi ietekmē mūsu ķermeni, izraisot dažādas slimības.

Šajā pārejas periodā visas aizsprostotās poras un sviedru kanāli attīrās, kas rada sajūtu, ka notiek pārlieku liela svīšana. Kā visos detokss jeb attīrīšanās procesos, nekas patīkams un priecīgs no mums ārā nenāk. Kaut gan ķermenim ir vajadzīgs šis pārejas periods, tas ir tā vērts, jo pēc laika tas aiziet atpakaļ pie dabīgajiem procesiem – svīšana notiek tikai situācijās, kad tā ķermenim ir nepieciešama. Jo būsim godīgi – patīk mums vai nē, bet svīšana ir daļa no dzīves. Jo ātrāk to pieņemsim, jo labāk.

Želejveida dezodoranta pagatavošanas process

● VAI DABĪGAIS DEZODORANTS STRĀDĀ? ●

Ļoti atkarīgs no tā, kas ir paslēpts zem šī jautājuma. Ja jautājums ir par svīšanu kā tādu, tad dabīgie dezodoranti to neapstādina. Ja jautājums tomēr ir par nepatīkamas smakas veidošanos, tad šāda veida dezodorants patiešām padara savu darbiņu. Mēs svīstam, lai ķermenis sevi dabīgi regulētu, bet paši sviedri neož. Tas, kas padusēs ož, ir baktērijas. Un ar baktērijām var “cīnīties” ļoti dažādi. Mūsu dezodoranta galvenā sastāvdaļa ir alauna kristāla pulveris, kas ir dabīgs minerāls. Tas ir izteikti antibakteriāls, kas nodrošina, ka neveidojas nepatīkamā sviedru smaka. Kādreiz lietojām pašu alauna kristālu cietā formā (bez smaržas), bet tagad liekam to klāt želejveida masai. Atšķirības nav nekādas, tik pats lietošanas process. Man tomēr nepatika, ka kristāls mēdza saplīst, ja kaut kur nokrita, tāpēc izvēlamies sasmalcināto versiju. Lai pastiprinātu dezodoranta antibakteriālo iedarbību, var izmantot ēteriskās eļļas, kas ir ar šādām īpašībām. Tādas ir salvijas, tējas koka, citronzāles, cipreses, lezvejas (may chang), apelsīnu lapu un arī lavandas ēteriskās eļļas. Tik ļoti svarīgi ar pilienu daudzumu nepārforsēt, jo tad padusēs ļoti kodīs. Paliekam pie to pilienu daudzumiem, kas ir minēti receptē.

Ja lietosi dezodorantu pēc skūšanās, tad tas var mazliet kost, bet tas nav nekas slikts! Kodējs ir alauna kristāls, kas ātri savelk un dziedē mikro bojājumus. Tā nav ķīmija, kas veidos vēl lielāku iekaisumu, bet patiesībā padarīs dzīšanas procesus daudz ātrākus. Andis šo dezodorantu izmanto arī pēc skūšanās, bet plānojam uztaisīt viņam kādu pēcskūšanās krēmu ar alauna kristālu. Par to noteikti arī uzrakstīsim!

Piecas sastāvdaļas (vai mazāk) un foršs dezodorants gatavs

● RECEPTE ●

〉 62 g ūdens vai ziedūdens

〉 3,5-4 g alauna kristāla pulveris

〉 0,5 g ksanatāna sveķi

〉 0,7-1 g Geogard ultra (konservants)

〉 15-30 pilieni ēteriskās eļļas (atkarīgs no ēterisko eļļu izvēles)

 

Es vienmēr sāku ar alauna kristāla un ksanatāna sveķu samaisīšanu, tad pievienoju mazliet ūdens. Sāks veidoties želejveida masa, kurai pamazām pievieno atlikušo ūdeni. Bildēs jau varēs redzēt, ka šķidrumā veidojas baigie kunkuļi, ko var likvidēt divos veidos: izmantojot blenderi (tad ir vieglāk taisīt lielāku dezodoranta daudzumu, lai ir ko blenderēt) vai vienkārši būt pacietīgam. Ja nevajag lietot dezodorantu uzreiz, to var atstāt uz kādu laiku nostāvēties un ik pa laikam pamatīgi sakratīt. Kad ksanatāna sveķi būs izšķīduši pavisam, kunkuļi pazudīs un veidosies vienmērīga želejveida masa. Kā konservantu var izmantot pieminēto Geogard ultra, bet var likt klāt jebkuru citu, ja tāds jau mājās ir – Cosgard vai cits. Beigās visam pievieno izvēlēto ēterisko eļļu un voila! Mājās pagatavojamais dezodorants ir gatavs!

Kur dezodorantu pildīt? Mums mājās bija Biotēkā pirktā dezodoranta iepakojums, kuram var mainīt to pamata daļu (kā patrona izskrūvējas un var iegādāties jaunu), ko vienkārši uzpildīju ar savu šķidrumu. Tā kā mājās esam divi, un ir situācijas, kad dezodorants vienam jāņem līdzi, tad iegādājos stikla iepakojumu ar rullīti galā. Tādu atradīsi veikalā Aromstudija vai Calendula. Maksā zem diviem eiro, bet tas ir vienreizējs pirkums.

Termiņš? Šādam dezodorantam plauktā stāvēšanas termiņš ir 3 mēneši. Es parasti taisu lielāku daudzumu un pārējo turu ledusskapī. Tādā veidā termiņš tiešām pavelkas ilgāk, kā arī pati taisīšana ir retāk.

Šī ir vienkāršota recepte no tās, kas publicēta BBFactory, jo sapratu, ka bez glicerīna mierīgi var iztikt. Vakar iedomājos, ka mierīgi varētu iztikt arī bez ksanatāna sveķiem, ja šķidrumu iepilda pudelītē ar izsmidzināmo uzgali.

No šī daudzuma sanāks apmēram 50ml dezodoranta.

 

Bildes: Andis Arnicāns

 

Es dikti priecājos, kad jūs padalieties ar savu pieredzi. Vai izmanto dabīgo dezodorantu un kā ar to veicas?

Laura

1 jūnijs, 2017

TEV VARĒTU PATIKT

PADALIES ARĪ TU

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

31 Komentāri

 1. Atbildēt

  Elizeja

  7 jūnijs, 2017

  Manai mammai ļoti patīk soda + kukurūzas ciete + kokosriekstu eļļa, man pašai arī it kā patika, bet vasarā uz krekliņiem veidojās taukaini pleķi no kokosriekstu eļļas + šādu nepaņemsi līdzi ceļojumā, jo visu laiku jātur ledusskapī. Tas nepieciešams, jo kokosriekstu eļļa paliek šķidra pie + 24 grādiem un dezodorants draud izlīt pa visu somu 😀 Būs jāpamēģina šis, paldies 😉

  • Atbildēt

   Laura

   7 jūnijs, 2017

   Tas tieši ir iemesls, kāpēc neesmu vēl saņēmusies pamēģināt -drēbju smērēšanās. Meklēju un lasīju, ka it kā nesmērējot, bet man neticās. Negribētos sabojāt kādas labās drēbes ar eļļas pleķiem.. 🙂

 2. Atbildēt

  Baiba

  7 jūnijs, 2017

  Sveika, Laura!
  Prieks dzirdēt par vēl kādu, kas cenšas atteikties no ķimiskajiem dezodorantiem. Lai gan es pati pašlaik esmu uz balansējošās robežas, jo brīdi lietoju paštaisīto (koksriekstu eļļa, soda, tapiokas ciete, bišu vasks + ēt.eļļas), bet šobrīd zaudēju vasaras karstumam un tā izraisītai pastiprinātajai svīšanai – pārgāju atpakaļ uz parasto dezīti vismaz tad, kad esmu darbā. Droši vien savu lomu nospēlēja tas, ka arī detoxu neizcietu līdz vasaras sākumam… Starp citu – par padušu detoxu var atrast dažādus video (meklē “pit detox”), kur cilvēki paātrina šo attīrīšanās procesu ar maskām utt.
  Gribētu vēl tik piebilst, ka alauna kristāls arī satur biedējošo alumīniju, kuru tu esi savā rakstā pieminējusi. Par alauna kristāla kaitīgumu/nekaitīgumu ir pieejama pretrunīga informācija, šeit ir viens raksts, kas paskaidro, ka no alauna kristāliem nebūtu jābaidās, jo molekulas citādākas http://www.debralynndadd.com/q-a/is-potassium-alum-aluminum-free/. Kam ticēt – tas katra paša izvēlē. Lai jauka diena! 🙂

  • Atbildēt

   Laura

   7 jūnijs, 2017

   Sveika 🙂 Tā kā mans detokss jau ir noticis, tad man nebūs aktuāli, bet ļoti varētu noderēt visām, kas ir gatavas to sākt. Paldies par padalīšanos!
   Par tā kristālu un alumīniju esmu lasījusi daudzās vietās, un esmu nonākusi pie secinājuma, ka tas tomēr nav tas pats. Jā, alauna kristāls ir alumīnija paveids, bet tas nav tas, kas negatīvi ietekmē mūsu veselību un tiek pielikts parastajiem dezodorantiem. Kaut vai skatos pēc tā, ka alauna kristāls pilnīgi noteikti neaptur svīšanu, ko dara alumīnijs 🙂

 3. Atbildēt

  Kristīne

  7 jūnijs, 2017

  Nu re, arī dezodoranta recepte! Savu šampūnu (gan sauso, gan parasto) uztaisīju un domāju, ka jāķeras arī pie sava dezodoranta, tik vēl nebiju atradusi “savu” recepti. Paldies, Laura! 🙂

  • Atbildēt

   Laura

   13 jūnijs, 2017

   Ak, cik forši! Lai izdodas :))

 4. Atbildēt

  Aija

  7 jūnijs, 2017

  Atļaušos draudzīgi piebilst, ka tomēr esmu ļoti, ļoti skeptiska, ka nātrija alumīnija sulfīts jeb nātrija alauns, kas gan patiešām šādā formā dabā ir atrodams, kosmētiskiem nolūkiem tiek iegūts, muskuļotiem kalnračiem braši kaļot un smalcinot kristāla klučus… Visticamāk, ka absolūtā vairumā gadījumu komerciāliem nolūkiem šī sāls tiek iegūta rūpnieciskā un šajā gadījumā ne sevišķi skaistā procesā kā lielākā daļa ķīmisko vielu, kas mūsdienās tiek pielietota sadzīvē. Tas tā, lai mazliet kliedētu ilūzijas par absolūtu “dabiskumu”… Bet, protams, cita lieta ir kā konkrētā ķīmiskā viela ietekmē cilvēka organismu. 🙂

  • Atbildēt

   Aija

   7 jūnijs, 2017

   *kālija alumīnija sulfāts

  • Atbildēt

   Laura

   13 jūnijs, 2017

   Aija, šis ir brīnišķīgs komentārs! Es piekrītu, ka visticamāk tas netiek ražots pilnīgi dabīgi, bet kādas ir alternatīvas? Tikko vispār iedomājos – kā tiek ražota soda? Vai tas arī nenotiek ķīmiskos procesos?
   Visdabīgākā variantā būtu nelietot neko, bet ar šo dezodorantu man sanāk vismaz izslēgt to plastmasas un ķimikāliju daudzumu, kas nāk līdzi veikalā nopērkamiem dezodorantiem 🙂

   • Atbildēt

    Madara

    15 jūnijs, 2017

    Sveika, Laura! Ļoti iedvesmo redzēt zerowaste entuziastus arī Latvijā 🙂 (par spīti zināmai skepsei no citiem latviešiem – palasīju komentārus portālā skaties.lv, kur nesen bija intervija ar Tevi. Kopumā skumji, ka mūsu nācija vispirms uzsver negatīvo un ‘neiespējamo’. Tāpēc vien Tevi apbrīnoju, ka spēj tikt galā ar šādu attieksmi no daļas sabiedrības. 🙂 ).

    Gribēju padalīties, ka pirms kāda laika tieši veicu izpēti par to, cik dabai draudzīgi tiek iegūti zerowaste ‘pamata’ izejmateriāli soda un etiķis. Uzrakstīju par to blogierakstu, ja interesē iepazīties (angļu valodā gan) – https://lookforsmile.com/are-soda-vinegar-eco-friendly/
    Šobrīd arī pārēju uz paštaisītu dezodorantu tieši pēc Tavas receptes (vai ļoti līdzīgas, vismaz sastāvdaļas tās pašas). Kokosriekstu eļļa+soda+kukurūzas ciete man īsti nepatika, jo nenoslēpa visu nepatīkamo aromātu. Varbūt vajag citas proporcijas priekš mana ķermeņa, bet šobrīd jūtos labi arī ar alauna kristāla pulveri, kā galveno sastāvdaļu.
    Sveicieni,
    Madara

    • Atbildēt

     Laura

     15 jūnijs, 2017

     Madara, paldies par linku! Esmu lasījusi par etiķi un necik sen iedomājos par sodu.. Nedomāju, ka abas tās sastāvdaļas ir ražotas dabiski, tāpēc etiķi lēnām mācos taisīt mājās pati 🙂 Noteikti palasīšu ierakstu!

     Par to negativitāti ir tā, ka es komentārus nelasu. It īpaši tvnet vai skaties.lv rakstiem, jo nav nekādas jēgas. Man nav visiem jāpierāda, ka dzīvot šādi ilgi vairāk nevarēsim, tāpēc turos pie visiem tiem,kam tas interesē un patīk 🙂 Dalos blogā, lekcijās un intervijās un priecājos par jebkuru, kas pasper kaut vienu mazu solīti. Tā man ir viegli dzīvot 🙂

 5. Atbildēt

  Ilga

  7 jūnijs, 2017

  Hei, es šobrīd lietoju zemākminēto variantu ar kokosriekstu eļļu, pievienojot ēterisko eļļu smaržiņai un iet tīri labi. Protams, smērēšana ar pirkstiem nav ērtākais variants un ar šo arī vēl nav sanācis paceļot apkārt siltākā klimatā, tādēļ nezinu, kādas sajūtas mani tad piemeklētu. Bet paldies par to, ka dalies un es noteikti izmēģināšu tavu recepti. 🙂

  • Atbildēt

   Laura

   13 jūnijs, 2017

   Es kaut kā baigi baidos sasmērēt labās drēbes. Noteikti mēģināšu, kolīdz pie mums iestāsies ziema 🙂

 6. Atbildēt

  Sandra

  9 jūnijs, 2017

  Pirms vairākām dienām tieši uztaisīju savu – Niedru marantas pulveris + šī un kakao sviests + soda + e vitamīns, man pat veikalā nopērkamie nekad nav tik labi palīdzējuši. (Tas tā, ja nu kādam neiet ar savas receptes atrašanu). Paldies par ierakstu un iedvesmu !

  • Atbildēt

   Laura

   13 jūnijs, 2017

   Būs noteikti jāmēģina arī tava recepte 🙂 Vari padalīties ar proporcijām?

   • Atbildēt

    Sandra

    18 jūnijs, 2017

    Here you go:
    3 ēdamkarotes Šī
    2 ēdamkartoes Kakao sviests
    3 ēdamkarotes niedru marantas
    2 ēdamkarotes sodas
    2-3 tējkarotes e vitamīna

    • Atbildēt

     Laura

     20 jūnijs, 2017

     Un kur pērc niedru marantu?

 7. Atbildēt

  Linda

  9 jūnijs, 2017

  Es arī lietoju komentāros jau pieminēto variantu – kokosriekstu eļļa, kukurūzas ciete, soda. Tiesa gan pati netaisīju, bet nopirku jau gatavu (atradu Facebook zem nosaukuma “Sodas dezodorants”). Trauciņš gan plastmasas (kad pirku, nebiju pat vēl dzirdējusi par zero waste), bet noteikti ar autori var runāt par savu iepakojumu, jo ļoti pretimnākoša. Man jau nu ļoooti patīk šis dezodorants, jo nepatīkamais aromāts nav vispār. Par eļļas pleķiem ir tā, ka autore ieteica iesmērēt dezodorantu padusēs, tad pāris minūtes pastaigāt (halātiņā) un tad ar salveti noslaucīt. Es tā arī daru un pagaidām problēmas ar eļļas pleķiem nav bijušas un efekts saglabājas tāpat visas dienas garumā.

  • Atbildēt

   Laura

   13 jūnijs, 2017

   Izskatās, ka būs jāmēģina taisīt un jāseko instrukcijām 🙂

 8. Atbildēt

  Marta

  19 jūlijs, 2017

  Sveiki!
  Forša ideja. Es varu padalīties pavisam citādākā pieredzē. Es nelietoju dezodorantu vispār. Kas samazina patērētos resursus vēl vairāk. Protams, tas ir ļoti atkarīgs no cilvēka un viņa personīgās fizioloģijas. Daudzi droši vien domā, ka tas ir pretīgi, bet patiesība tas tā nemaz nav. Ievērojot veselīgu dzīvesveidu arī ķermeņa izdalītās smakas paliek neitrālākas un duša vienreiz dienā ir pilnīgi pietiekama.

  Es daudz sportoju, uz darbu katru rītu un pēc pusdienlaika spītīgi kāpju pa kāpnēs uz 8. stāvu un nevaru sūdzēties, ka justos sasmakusi.
  Turklāt drēbes, kas dažreiz tiešām ož pēc sviedriem var viegli izmazgāt, pat bez nekādiem mazgāšanas līdzekļiem, karsts ūdens darīs savu.
  Es nevarētu sevi saukt par zero waste cilvēku, taču es cenšos samazināt lietas, ko es vispār patērēju, runa nav par iepakojumiem, bet par to, kas tiešām ir nepieciešams un kas nav.
  Es iesaku padzīvot mēnesi bez dezodoranta, un es domāju, ka liela daļa sapratīs, ka tas nav tas, kas cilvēkam ikdienā ir vajadzīgs.

  • Atbildēt

   Laura

   20 jūlijs, 2017

   Man patīk tavs piemērs, bet zinu, ka mana fizioloģija to tomēr neatļautu. Es bez dezodoranta dzīvojos mierīgās brīvdienās, kad nekur nav jādodas un jāsteidzas, bet ikdienā tomēr lietoju 🙂

 9. Atbildēt

  Eva

  5 oktobris, 2017

  Laura, paldies par recepti! Bet vai Tev izdevās visas nepieciešamās sastāvdaļas iegādāties bez iepakojuma vai vismaz draudzīgā iepakojumā? BBfactory ziedūdeni tirgo plastmasas pudelītē ar spreju. It kā vienu tādu varētu iegādāties un pēc tam ko citu pildīt iekšā, taču problēma paliek – lai nopirktu nākamo ziedūdeni, man atkal būs jāpērk šī pudelīte.

  • Atbildēt

   Laura

   5 oktobris, 2017

   Es ziedūdeni pērku Ezotērikas veikalā, kur Rožu ziedūdeni pārdod stikla pudelē ar metāla vāciņu, bet dezodorantu jau laiku taisu ar parasto ūdeni. Smaržai ziedūdens neko daudz nedod, tik pastiprina tā antibakteriālās īpašības. Bet.. es milzīgu atšķirību nejūtu, kad jūtu ziedūdeni un kad ūdeni, tāpēc daru pa parasto 🙂

   • Atbildēt

    Eva

    6 oktobris, 2017

    Paldies par atbildi 🙂 es tomēr iesākumā pameklēšu to ziedūdeni. Gribas arī kādu smaržiņu savā ikdienā 🙂

    • Atbildēt

     Laura

     6 oktobris, 2017

     Kā es jau minēju, ziedūdens nekādu smaržu nedos (tik taisīšanas laikā), bet smaržu dod ēteriskās eļļas. Arī ar parasto ūdeni tas smaržos tikpat daudz kā ar ziedūdeni, ja pievienosi mīļākās ēteriskās eļļas 🙂

 10. Atbildēt

  Diāna

  10 oktobris, 2017

  Tikai vakar atklāju Tavu kolosālo blogu, tāpēc piedod, ka komentēju “vecos” rakstus.

  Mūsmāju ZeroWaste dezodoranta recepte – spirts, kamā kādu laiku mērcētas kanēļa standziņas. Nupat esam pārgājuši arī uz beramo kanēli. Tad tik pēc ilgs mērcēšanas, kārtīgi jānostādina, lai duļķe neipildās pudelutē ar izsmidzinātāju.

  • Atbildēt

   Laura

   10 oktobris, 2017

   Šitādu recepti nekur nebiju redzējusi! 🙂

   • Atbildēt

    Diāna

    10 oktobris, 2017

    Tā ir pašizdomāta recepte 😀
    Viss sākās ar to, ka gribējām uzjaukt paši savu pretodu līdzekli… Un kautkā piefiksējām, ka kanēlis atbaida odus. Nemaz nevajag neciešamo krustnagliņu un citronellu.. Un tad kkā piefiksējām, ka noder arī kā dezodorants 🙂
    Mēs paši jau vairākus gadus lietojam. Pat bērni. Mazā divgadniece arī labprāt mammu tēlo un tad bez bažām iepūšu padusē 😀

 11. Atbildēt

  Elīna

  13 novembris, 2017

  Sveika, es gan laikam esmu baigā slinķe, jo dezodoranta vietā izmantoju tikai salvijas hidrolātu bez pievienojumiem un gatavošanas, ko iespējams iegādāties Aromstudijā, un lieliski iztieku. Tomēr, iespējams, tā ir mana organisma īpatnība, jo salīdzinoši maz svīstu un diezgan vēlā vecumā sāku izmantot dezodorantu.

  • Atbildēt

   Laura

   14 novembris, 2017

   Ja ar to pietiek, tad ir riktīgi forši! Noteikti nevajag sākt kaut ko lietot, jo tā dara citi 🙂 Bet tā situācija visiem nav tik patīkama kā tev. Citiem tā svīšana ir diezgan liela problēma, tāpēc tāds ņiprāks dezodorants lieti noder.

 12. Atbildēt

  Sanita

  9 aprīlis, 2019

  Sveika. Nesen esmu atradusi Tavu blogu un Tavs dzīvesveids uzrunā! Prieks lasīt! Tomēr, lasot šo rakstu, sastapos ar pretrunām. Tu raksti, ka komerciālajos antiperspirantos kā kaitīga sastāvdaļa, kas izraisa dažādas slimības, ir alumīnijs, tāpēc kā dabīgāku alternatīvu lietu alauna akmeni. Šeit – alauna akmens ir alumīnja sāļus saturošs – tas ir noteikti dabīgāks, bet ne mazāk kaitīgāks no alumīnija satura viedokļa. Šos pašus sāļus izmanto dezodorantos, kas nopērkami veikalos.
  Raksts ir pāria gadus vecs – varbūt jau esi saskārusies ar šādu informāciju?