ATPAKAĻ
    MENU

    Tīņu laikos man milzīgas problēmas ar sejas ādu nebija. Nu, pa kādai pumpai, protams, bet tā, ka traki iekaisumi – nekad. Viss bija brīnišķīgi, līdz maniem gadiem 23, kad pēkšņi sāka mesties ļoti dziļas un nespiežamas pumpas. Tas bija ļoti jūtīgs jautājums, jo staigāt pumpainai divdesmit ar kaut ko gados nav tas pats, kas būt draugos ar visiem pūtīšu apsēstiem draugiem. Cīnījos kā traka kādu gadu vai ilgāk. Gāju pie visiem dakteriem, kosmetologiem, pīlingiem, kārtoju iekšas, mainīju pārtiku, nu visu, līdz man viena daktere pateica – nepalīdz pat antibiotikas, izskatās, ka jums vienkārši ir slima āda. Forši. Bet tad aizgāju pie citas kosmetoloģes, kuras tehnikas nav uzlikt trakāko skābi, lai noēd seju, bet gan mehāniski attīrīt seju un masēt to. Jā, esmu tikusi uz pekām, jo āda tika regulāri masēta. Kad tā padomā, tas ir tikai loģiski – ādai tiek piegādātas jaunas asinis, tiek veicināta limfas attece un notiek daudz ātrāks un spēcīgāks ādas atjaunošanās process. Un kopā ar to visu man bija jāvienkāršo sava sejas ādas kopšana. No 10 dažādiem krēmiņiem, līdzekļiem, maskām un toneriem uz vienkāršu mazgāšanu un mitrināšanu. Kopš tā laika esmu šo to pielikusi, bet mana ikrīta un ikvakara rutīna ir gaužām vienkārša. Te būs viss, ko daru ar savu seju ikdienā ▼

     

    ● ATTĪRĪŠANA ●

    Lai būtu svaiga un veselīga āda, ir svarīgi to attīrīt. Šis process ļoti atšķiras no patērētā kosmētikas daudzuma, tāpēc pastāstīšu pāris variantus, ko un kā var darīt, lai neveidojas tie trakie vatīšu kalni.

    ▷ NOST AR VATĪTĒM

    Vai tu zināji, ka vatītes parastās ir taisītas no kokvilnas, kas tiek balināta? Vai to, ka kokvilna ir ļoti ķīmiski apstrādāta, lai to vispār varētu izaudzēt? Un to visu mēs lādējam uz sejas. Jā, viena no pirmajām lietām, ko ieteiktu izdarīt, ir atteikties no vatīšu lietošanas. Tam visam ir alternatīvas! Var izmantot mazgājamos kokvilnas aplīšus. Kas tie tādi, jautāsi? Tie ir (perfektā variantā) organiskās kokvilnas auduma rimbulīši, kurus var izmantot, lai noņemtu kosmētiku vai uzliktu kādu toniku, un beigu galā tie netiek izmesti, bet izmazgāti. Ģeniāli, vai ne? Latvijā tādus neesmu redzējusi, bet man bija ideja, ka varētu nopirkt barošanas krūšturu kokvilnas ieliknīšus (), jo domāju, ka tas pats vien ir. Mammas, ja ziniet, kur tādus iegādāties, padalieties komentāros, jo es nekur neatradu. Vienmēr pastāv iespēja tādus uzšūt, ja ir luste. Bet cilvēkiem, kuriem nav laika, piedāvāju pameklēt internetā (atslēgas vārdi: reusable cotton rounds) un iegādāties tur. Vatītes ir viens no tiem atkritumiem, kuru ražojam ikdienā, un kopā sanāk diezgan liels daudzums, tāpēc iesaku vismaz apdomāt iespēju pāriet uz kādu no alternatīvām.

     

    ▷ SEJU VAR MAZGĀT

    Es izlīdzējos ar šo variantu, jo man tā šķita vienkāršāk – es pārgāju uz sejas mazgāšanu un atmetu tīrīšanu ar vatīti un kaut kādu produktu uz tā. Es sākumā pirku sejas ziepes veikalā (papīra iepakojumā), bet pirms neilga laika pamēģināju uztaisīt pati. Atšķirību nejutu, tāpēc turpināšu taisīt mājās. Es pērku ziepju bāzi ar šī sviestu, ko veikalā BBFactory var iegādāties bez iepakojuma (ja palūdz nogriezt gabalu, un ir paņemts līdzi savs trauciņš/maisiņš). Izkausēju to, piepilinu ēteriskās eļļas, kas der manai sejas ādai, un pielieku vēl vienu ekstraktu, ko izmantoju eļļā. Sanāk labu labās sejas ziepes! Es nelietoju nekādu smagās artilērijas kosmētiku, tāpēc savējo varu nomazgāt šādi. Lai seju vēl labāk attīrītu un tai piepalīdzētu, izmantoju mazu, mazliet raupju dvielīti mazgāšanas procesā. Rezultāts man ļoti, ļoti patīk!

     

    ▷ SKRUBJI, SKRUBĪŠI

    Šeit es neesmu baigi oriģinālā, jo izmantoju kafiju ar kokosriekstu eļļu. Perfektā variantā to vajadzētu darīt pēc ilgas, siltas dušas vai vannas, jo āda būs priecīgāka. Tā kā mans dvielītis veic mazu skrubēšanu pāris reizes nedēļā, kad to izmantoju, tad skrubēju sejas ādu gaužām reti. Nu, kādu reizi divās nedēļās vai pat retāk. Ja ir vēlme uztaisīt kaut ko glaunāku, tad var doties uz to pašu BBFactory vai Aromstudiju, kur var iegādāties dažādas foršas sastāvdaļas smalkākiem skrubjiem. Man patīk izmantot arī medu, auzu pārslas, citronu, sodu un cukuru. Iespējas ir diezgan krāšņas, skatoties, kas ir virtuvē.

     

    ● TONIZĒŠANA ●

    Šis solis nav obligāts, bet man tas sagādā daudz prieka, un to neesmu izslēgusi no savas rutīnas. Pēc sejas attīrīšanas var uzsmidzināt kādu sejas tonizētāju, kas ir dabīgs un tā sastāvā nav alkohols (kurš diemžēl ir ļoti daudzos tonizēšanas produktos). Es izmantoju ziedūdeņus, ko atklāju jau labu laiku atpakaļ, un esmu pie tiem atgriezusies. Šobrīd man patīk rožu ziedūdens. Vasarā izmantoju aveņu vai nātres, kas ir vairāk taukainai ādai. Veikalā Aromstudija ir ļoti plašs klāsts ar ziedūdeņiem, kur katrs varēs atrast savu piemērotāko. Tāpat kā ar visām sejas lietām, ļoti jāskatās, kāda ir sejas āda un tās vajadzības, kad izvēlas produktus. Apjautājies veikalā, kādu ziedūdeni izmantot tieši tavai sejas ādai. Un, jā, tās vajadzības var mainīties ar sezonu. Kopumā rožu ziedūdens būs fantastisks jebkurai sejas ādai, ja gribas kaut ko smaržīgu un mitrinošu.

    Es savam ziedūdenim šad tad kaut ko piepidžinu klāt – kādu ēterisko eļļu, e-vitamīnu vai ekstraktu.

    Man ziedūdens ir iepildīts pudelītē ar pūšamo uzgali. Man tāds mājās bija (un tas ir plastmasas), bet, kā šis saplīsīs, meklēšu ilgtspējīgāku alternatīvu.

     

    ● MITRINĀŠANA + BAROŠANA ●

    Es esmu tikusi līdz diezgan vienkāršai sejas mitrināšanai un barošanai – izmantoju eļļu un šad tad sejas kremu. Eļļas ir mans jaunatlkājums, jo līdz šim dzīvoju ar domu, ka kombinētai (un taukainai) ādai noteikti nevajag jaunas eļļas klāt, bet patiesībā ir pretēji. Ja izmantojam pareizās eļļas, ir iespēja pamatīgi izbalansēt sejas ādu un tās eļļas, kas uz ādas tiek izdalītas. Tā vismaz notika ar mani! Protams, eļļas ir fantastiskas visām pārējām sejas ādām.

    Man eļļa strādā arī kā aromterapija – vienmēr kārtīgi iesmaržoju un izbaudu to smaržu.

    ▷ SEJAS EĻĻA 

    Es biju noskatījusi vienu eļļu, ko visi slavēja, bet tā maksāja diezgan sālīti. Paskatījos, kas eļļai sastāvā, un mazliet sasmējos, jo visas tās eļļas varu iegādāties tepat Latvijā, salikt savu kombināciju un priecāties kaut piecreiz dienā (jo vienkārši varu to atļauties). Tā arī darīju. Savas eļļas pirku Aromstudijas veikalā, kur var iegādāties ļoti plašu klāstu ar Bio, auksti spiestām eļļām. Tajās ir visi vitamīni, aminoskābes, minerāli un aizsargājošie elementi no brīvajiem radikāļiem, kas ir smalkākajos krēmos. Es izvēlējos 5 dažādas eļļas, kas, manuprāt, varētu derēt ļoti dažādām sejas ādām, un esmu sajūsmā! Pamatā jebkurai eļļai visi var izmantot Jojobas eļļu, kas ir vislīdzīgākā sejas ražotajai taukvielai (kas nozīmē, ka ādai tiek dota ziņa, ka vairāk eļļas nav jāražo!). Tad es izmantoju Mežrozīšu eļļu, kas ir šobrīd atzīta kā viena no vērtīgākām pretnovecošanas eļļām! Tā ir pilna ar antioksidantiem un vitamīniem A un C. Vēl sastāvā ir Kamēlijas eļļa, kas ir Japānas tējas sēklu eļļa. Tā ir ļoti mitrinoša, brīnišķīgs antioksidants un palīgs pret sejas novecošanos. Pavisam maz, bet pielieku klāt arī Naktssveces eļļu, kas ir pilna ar Omega-6 (vajadzīgs mūsu ādai, nagiem un matiem). Tā ir arī diezgan spēcīga, lai nomierinātu iekaisušu ādu, kā arī stiprs dabiskais anti-age. Burkānu eļļa ir oranža un, tāpat kā paši burkāni, iedod toni. Es burkāneļļu lieku klāt tieši tā iemesla pēc – mazos daudzumos tā iedod ļoti veselīgu izskatu un balansē ādu. Tai arī ir savelkošas, dziedinošas un atjaunojošas īpašības. Tās ir tikai tās eļļas, kuras es lietoju šobrīd, bet to iespēju un kombināciju patiešām ir simtiem! Ieteiktu aprunāties veikalā ar pārdevēju un izstāstīt savas sejas situāciju. Ļoti iespējams atradīsi vēl lieliskākas eļļas savai sejas ādai. Ko es varu pateikt – šo eļļu iedevu vairākām draudzenēm, un visas deva ļoti foršas atsauksmes.

    Ar eļļām var pilnībā pietikt, bet man patīk pielikt vēl pāris lietas – ekstraktus un ēteriskās eļļas. Es savai eļļai lieku klāt kliņģerītes ekstraktu (lai vēl vairāk kontrolētu iekaisuma situāciju uz manas ādas) un e-vitamīnu, kas ir pilnīgs brīnumlīdzeklis. Ieteiktu to likt klāt visos sejas un ķermeņa produktos! Lai eļļa vēl skaistāk smaržotu, es tai lieku klāt ēteriskās eļļas – Damaskas roze, Ģerānija un Lavanda ir manas mīļākās. Tās mani patiešām katru vakaru un rītu ļoti iepriecina!

    Manas sejas eļļas recepte ir raksta apakšā ▼

     

    ▷ SEJAS KREMS

    Te receptes nebūs, jo zinu, ka citi māk izdarīt lietas labāk, tāpēc varu ieteikt doties uz veikalu Ezotērika (Stabu iela 73) un uzjaukt savu perfekto kremu. Es kremu lietoju neregulāri, jo bieži iztieku ar savu sejas eļļu, bet Ezotērikas krems man ļoti, ļoti patīk! Viņiem ir brīnišķīga, dabīga sejas krema bāze, kurai liek klāt tev vajadzīgās ēteriskās eļļas. To, kas tev vajadzīgs, izdomās viņas, kad pastāstīsi, kāda ir tava sejas āda. Sejas krems vienmēr sanāk citāds, bet tas pat ir forši! Kremu var nopirkt stikla burciņā, un pēc tam var doties ar tukšo burciņu un to uzpildīs ar jaunu kremu. Zinu vairākus cilvēkus, kas lieto Ezoterikas kremus un zvēr, ka tas ir labākais krems, ko izmantojuši. Nu, skatieties paši, bet šī ir lieliska Zero Waste alternatīva!

     

    ▷ ACU KREMS

    Es pati lēkāju no krema uz eļļu uz nekā nelietošanas. Ar “neko” es domāju, ka lieku to savu sejas eļļu arī zem acīm. Ļoti foršu acu kremu var iegādāties tajā pašā Ezotērikā. Viņi taisa kremu uz alvejas želejas un eļļas bāzes. Sanāk fantastisks! Es šad tad uzjaucu naktssveces eļļu ar e-vitamīnu un uzlieku vakarā pāris pilienus šīs dziras. Tā kā tagad uztaisīju, tad tuvāko laiku arī plānoju to lietot.

     

    ● VAI SANĀK LĒTĀK? ●

    Ui, un kā vēl! Bet tas tad, ja izmanto kādus eko krēmus vai šmiņķus no vidēji dārgā gala. Es ļoti ilgi neesmu izmantojusi kremus no drogām un nezinu, cik tie maksā, bet, ja cena ir lielāka par 8-10 eiro, tad šie varianti ir tādā pašā cenā vai pat lētāk. Pirmkārt, kad vienkāršosi savu ikdienas kopšanas rutīnu, ietaupīsi naudu uz tām smalkajām maskām un citām ziedēm. To lietu vajag gaužām maz, un tās pāris, ko lieto, vajag ļoti kvalitatīvas. Sejas eļļa tam daudzumam, ko ieliku receptē, izmaksā ap 8 eiro, sejas krems ir līdz 10 eiro, bet par acu kremu neatceros. Kafija paliks pāri no rīta krūzes, tāpēc par to ekstra nebūs jāmaksā. Tās visas lietas, ko pieminēju, kalpo kādus 2 mēnešus (mēs ar vīru lietojam vienus un tos pašus produktus, un mums iet aptuveni tik ilgi). Un naudas ietaupījumam klāt vēl nāk zināšanas par 100% produkta saturu un labākās, tieši tev izvēlētās sastāvdaļas. Man tas visvairāk patīk!

    Un te būs solītā recepte. Kā jau rakstīju, recepti esmu izdomājusi pati, bet tur nekas slikts nevar sanākt. Eļļas var izmantot tās pašas, pamainīt vai izvēlēties pilnīgi citas – tā ir tava izvēle! Ieteiktu pirkt Bio eļļas, kas būs pilnas ar tiem labumiem, ko mēs vēlamies likt uz sejas. Ā, un neaizmirstiet samīļot arī kaklu un dekoltē! Es savu eļļu kārtīgi ziežu ari tur.

     

    ● SEJAS EĻĻA (50 ml) ●

    〉 14 g Jojobas eļļa

    〉 9 g Mežrozīšu eļļa

    〉 9 g Kamēlijas eļļa

    〉 2 g Naktssveces eļļa

    〉 1 g Burkānu eļļa

    〉 8 pilieni e-vitamīna

    〉 15 pilieni Damaskas rozes ēteriskā eļļa

    〉 5 pilieni Lavandas ēteriskā eļļa

    〉 5 pilieni Ģerānijas ēteriskā eļļa

     

    Visas sastāvdaļas vienkārši sajauc kopā un lej pudelītē. Var izmantot stikla pudelīti ar pipetes vāciņu, bet der arī pilināmais vāciņš. Tā ir derīga līdz 3 mēnešiem tumšā un vesā vietā (es turu vannasistabas skapītī, un tur tā nepaspēj sabojāties).

     

    Baudiet, baudiet pavasari! ☀️

    […] Pašu gatavotas tīrāmlietas un ēdamlietas: šampūns, skrubis, lūpu balzāms, krēms vai sejas eļļa, veļas pulveris, maize, skābeti kāposti, veselīgs parmezāna “siers”, tomātu […]

    Sveika! Vai vēl izmantojat eļļas sejas kopšanai un esat sajūsmā? Nevarēju nekur internetā atrast kvalitāti apliecinošus sertifikātus Aromstudijas un BBFactory eļļām, vai Jums pieejama kāda cita informācija? Un kā ar ēterisko eļļu kaitīgumu grūtniecēm un mamnām, kas zīda? Cik vien lasu- visur neiesaka!!!

    Sveika! Uz savas sejas izmantoju tikai eļļas un esmu sajūsmā 🙂 Neprasās pēc nekādiem krēmiem. BBFactory nav pieejamas bio eļļas, bet Aromstudijā gan. Domāju, ka internetā viņiem informācijas nebūs, tāpēc labāk doties uz vietas un visu to izrunāt.
    Es ēteriskās eļļas esmu lietojusi visu laiku, tāpēc nepārtraucu tās lietot arī grūtniecības laikā un lietošu arī, kad barošu mazo. Domāju, ka atslēga visā ir mērenība un kādas eļļas izmanto. Es pārsvarā izmantoju lavandu, rozmarīnu, priedi, citrusus un vēl šo to. Tik galvenais ir turēties pie mērenības un vannā neiepilināt 30 pilienus 🙂

    Sveika!
    Vēlējos ieteikt draudzīgu metodi ādas kopšanā zero waste dzīvesveidam. Tā ir “caveman regimen”. To nevarētu saukt par režīmu vai pat rutīnu, jo patiesībā tās filozofija slēpjas tajā, ka ādu nevajadzētu aiztikt vispār. Vienkārši likt ādu mierā. Nekādi attīrošie līdzekļi, nekādi krēmi, toniki u.tt. Pat ne ūdens. Ir cilvēki, kas ievēro 100% pamatprincipus un ir kas nedaudz pielāgo pa savam- tomēr ikdienā dušā vai katru 2 dienu noskalo seju ar vēsu ūdeni.
    Ja šaubāties, padomājiet par vīriešiem- cik bieži viņi mazgā savas sejas? Vai viņi lieto visādus serumiņus, eļļiņas un attīrošos līdzekļus? Liela daļa aziet gulēt nenomazgājot savu seju un pietiek ar to, ka ejot dušā ļauj ūdenim tecēt pāri sejai. Es šeit varētu daudz rakstīt, bet ja ir interese- iesaku palasīt http://www.thelovevitamin.com blogu par šo tēmu.
    Un vēl. EĻĻAS ir pīlnīgi noteikti piemērotas visiem ādas tipiem- arī taukainām/problemātiskām. Vislabākā ir jojobas(hohobas), jo ir ļoti līdzīga mūsu pašu sebumam(taukiem), ko ražo tauku dziedzeri. Līdz ar to, to uzklājot āda domā, ka ir pietiekami saražojusi taukus un liekos neražos, kas ir ļoti labi taukainai ādai, jo patiesi to spēj līdzsvarot. Vēl eļļa palīdz visus slēgtos komedonus “izšķīdināt”. Bet tiešām iesaku pirms to lietošanas piemeklēt sev īsto eļļu. Katrai eļļai no 0-5 ir sava vērtēšanas sistēma, pēc kā skatās, cik ļoti viņa ir smaga un spēj aizprostot poras. 5 ir augsts un to neieteiktu lietot taukainai/problemātiskai ādai. Sīkāk par katru eļļu šeit https://www.holistichealthherbalist.com/complete-list-of-comedogenic-oils/
    Starpcitu, kokosriekstu eļļai ir cipars 4. Vislabākā eļļa ir jojobas(hohobas) eļļa- der visiem ādas tipiem un vēljovairāk problemātiskai.
    Savējo pērku biotēkā no florames. Maksā ap 13€, bet kalpo ļoti ilgi, jo pietiek tikai ar vienu pilienu visai sejai un kaklam. Var lietot 2-3 pilienus un “nomazgāt” seju, dienās kad ir make-up. Un pēc tam ar ļoti siltu ūdeni, vislabāk mazu dvielīti, kas ir ļoti siltā ūdenī samitrināts to visu notīrīt. Lai nepaliek taukaina sajūta.
    Tiešām to iesaku no sirds, jo arī pati esmu no skolas gadiem cīnījusies ar akni un zinu kā tas ir.
    Runājot par diētu, uzskatu, ka visā jābūt zelta vidusceļam. Nevajag sevi ierobežot atsakoties no saldumiem, gaļas, glutēna vai piena produktiem. Bet jālieto to visu sabalansēti un ar mēru. Runājot par glutēnu, tā ir vairāk kā modes lieta, jo cilvēkiem, kuriem ir sensitivitāte, tas tiešām ir pamanāms- vai nu problēmas gremošanas sistēmā un ar vēdera izeju, vai smagākos gadījumos tā ir celiakija. Ēst vajag visu, ar mēru, jābauda dzīvi, jāizguļās, jādzer daudz ūdens un fiziski jākustas, jo svīstot organisms ātrāk izvada visus sārņus (toksīnus). Un esiet laimīgi! 🙂

    Ar cieņu,
    Kosmētiķe Andželika.

    Sveika! Paldies par izsmeļošo komentāru 🙂 Izskatās, ka kaut kā ļoti nedomājot, sekoju šai metodei, kad nelieto neko, jo pēdējā laikā nejūtu vajadzību. Āda pati tiek ar visu galā un saražo tik daudz taukvielu, cik tai vajadzīgs. Jo vienkāršāka rutīna, jo patiešām vienkāršāka ikdiena 🙂

    Sveika,

    Arī laiku pa laikam “iemetu aci” šeit un lasu Tavus ierakstus. Malacis!
    Par sejas eļļu gribēju vaicāt. Vai pudelīte ar pipeti ir pieejama tais pašos veikalos, kur Tu iegādā eļļas? (Aromstudija) Un vai katru šo eļļiņu ir jāiegādājas atsevišķi pudelītē vai var pasūtīt tikai attiecīgo daudzumu? To vaicāju, jo uz šo veikalu došos 1x un gribētu zināt, cik ir aptuvenā summa par visām šīm eļļām. Arī mani Tu iedvesmoji uztaisīt pašai savu. Izklausās labi!

    Paldies par atbildi un lai Tev veicas. 🙂

    Sveika 🙂 Man prieks, ka acs iemetās arī manā blogā! Forši!

    Pudelītes, pipetītes un citus trauciņus var iegādāties visos veikalos (Aromstudija, Calendula un BBFactory). Eļļas nāk katra atsevišķi, bet var to daudzumu samazināt līdz, piemēram, divām, ja negribas pirkt visas. Man vienā reizē sanāca iztērēt ap 35 eiro ar visām eļļām 30ml lielumā, bet tas pietiek ilgam laikam 😉

    Laura, man ir liels prieks, ka esmu atradusi Tavu blogu. Šis man ir kā atspēriena punkts, kas ļauj vairāku gadu bažas par dabu iekustināt vēl vairāk un censties mainīt ikdienas paradumus vēl citos rakursos. Paldies jums abiem pa to. 🙂

    Bet par šī ieraksta tēmu – jau no pusaudžu gadiem cīnos ar kombinētu (taukainu T zonā un sausu uz vaigiem) sejas ādu un sejas kopšanas līdzekļu maiņa parasti noved pie tā, ka pumpas nevis pazūd, bet “aizmigrē” uz citām sejas zonām – no pieres uz zodu, no zoda uz vaigiem un no vaigiem atpakaļ uz pieri. Cits krēmiņš, citā sejas zonā būs pumpas. Man gan nav akūta akne un super lielas problēmas, bet tomēr visa piere ir mazās zemādas pumpās veidojot grubuļainu un taukainu izskatu. Izlasot šo ierakstu nolēmu pamēģināt sejas eļļu, jo arī no citiem esmu dzirdējusi viedokli, ka arī problemātiskai sejas ādai tās mēdz palīdzēt. Tad nu šodien devos uz Aromstudiju un cerēju ka tur man palīdzēs. Diemžēl pretī bija meitene, kura īsti nezināja ko man ieteikt, mētājās no viena produkta uz otru, ieteica dažādus ziedūdeņus, bet kad prasīju kāda viņiem ir starpība, atbildēja ka viens ir vājāks, otrs ir stiprāks. Arī pēc vairākkārtējiem jautājumiem tā arī nesapratu kādā ziņā vājāks vai stiprāks, laikam antibakteriālā, bet, diemžēl, man saprotamu atbildi līdz galam nesaņēmu. Bet eļļiņu tomēr pamēģināt man gribējās, tad nu mudināju viņu uz īstajiem plauktiem un lūdzu man ko ieteikt, kad kā reize no palīgtelpām iznāca vecāka dāma, kura teica, ka tieši tikko sajaukusi eļļiņu problemātiskai ādai un domājusi, ka noteikti kāds ienāks ko tādu meklējot. Tā kā sapratu, ka šī uz šo brīdi būs lētāka alternatīva (jo man nav ne jausmas, kā sejas āda reaģēs) un arī darbinieki ieteikt man ko vairāk īsti nevēlējās, nopirku to un šovakar pirmo reizi mēģināšu. Vecākā dāma gan vēl teica, ka ilgstoši lietojot eļļas āda paliek vēl taukaināka un lai gaidu līdz vecumdienām, kad āda izžūšot. Šādu atbildi nu galīgi negribēju dzirdēt. Cik ilgi tu lieto sejas eļļiņu un vai neesi novērojusi viņas sacīto?
    Man ir patiešām žēl, ka pieredze šajā veikalā atstāja mazliet rūgtu pēcgaršu, it īpaši tāpēc ka pēc Tavām labajām atsauksmēm biju gatava jaukai pieredzei un profesionālai konsultācijai. Bet kas to lai zin, varbūt arī iegādātais sadarīs brīnumus manai sejas ādai. 🙂

    Lai lieliska diena!

    […] eļļas, kas labi patīk sejai) Es, piemēram, alvejas želejai pievienoju savu pašpagatavoto sejas eļļu, un izmantoju šo krēmu sejai un acu zonai. Vienkārši super vasaras […]

    Paldies, Laura, uztaisīju un nu jau mēnesi lietoju, sejas āda manāmi mainījusies, mirdz un staro!

    Arī man ir problemātiska sejas āda, esmu izmēģinājusi dažādus kosmētikas zīmolus un uzlabojumus neredzu! Tavs raksts iedvesmo un nākošmēnes, kad beigsies esošasi krēms, gatavošu savu eļļiņu pēc Tavas receptes!
    Vai vari man uz epastu atsūtīt kosmetoloģes kontaktus? Neesmu facebook!
    Paldies Tev, ka liec man aizdomāties par Zero Waste, ikdienā esmu sākusi vairāk piedomāt pie tā, kas man ir vajadzīgs un bez kā varu iztikt:)

    Es tagad esmu mazliet piebremzējusi dalīties ar kosmetoloģes kontaktiem, jo viņa ir man tāda zināma viena, kas strādā ar citādu metodi. Ja viņa pati dos man zaļo gaismu, kontaktus nosūtīšu 🙂

    Sveika, paldies par rakstu.
    Komentārs par kafijas skrubi sejas ādai no personīgās pieredzes.
    Mana kosmetloģe ieteica kafijas skrubi izmantot tikai ķermenim, bet sejas ādai izmantot krietni saudzējošāku, jo sejas āda ir plāna un “trausla”. Recepte, ko es izmantoju ir tējkarote melnais sāls “Kala Nimak” (pēc tekstūras tas ir ļoti, ļoti smalks, smaržo nedaudz pēc puvušām olām) un tējkarote sodas. Tam visam pievienoju Madaras sejas putiņas, bet noteikti var pievienot vienkārši ziepjūdeni un ideāls skrubis, kas tiešām ādu netraumē un neplēš audus.
    Arī man kombinēta sejas āda, T zona ir taukainā daļa, kur kosmetoloģe pilnīgi noteikti neieteica likt virsū eļļu. Agrāk lietoju dažādas eļļas: avokado, aprikožu, vīnogu kauliņu, jojobas utt, bet tagad esmu pārgājusi uz gēla bāzes kremiem. Un seja āda tiešām krietni, krietni labāka.
    Mana pieredze, lietojot kosmētiku minimāli, ir, ka kremu pirkt ir lētāk un, iespējams, arī veidot mazāk atkritumus, jo katrai eļļiņai ir savs iepakojums, kamēr kremam ir tikai viens. Bet, es neesmu tik ļoti iedziļinājusies šajā jautājumā.

    Tur jau tā burvība – mums katrai ir savs ceļš un pieredze 🙂
    Ir dažādikosmetologi un dažādi ieteikumi. Manējā pilnīgi atbalstīja sejas eļļu lietošanu un, pēc ilgāka laika lietošanas, patiešām varu teikt, ka mana taukainā T-zona vairāk nav taukaina, jo nerada liekas eļļas. Esmu daudz lasījusi, ka tas ir aplami domāt, ka taukainajai daļai nevajag eļļas. Bieži vien, izmantojot pareizās eļlas, to zonu var normalizēt. Tā vismaz man notikās, bet, kā jau saku – katram savs ceļš, un tas ir forši 🙂 Šobrīd esmu baigi apmierinātā ar savu rutīnu, bet redzēs, kā viss notiksies nākotnē. Iespējams lietas mainīsies, un būs jāmeklē jaunas lietas, jauni risinājumu. Un milzīgs paldies par padalīšanos! Noteikti meklēšu rokā melno sāli! Gribu izmēģināt :))

    Paldies, ļoti iedvesmojošs blogs, BET man pavisam cits jautājums sakarā ar kafijas skrubi. Vai tad kafija nav viens no ļaunākajiem notekūdens cauruļu ienaidniekiem? Turklāt kopā ar eļļu!! Cik papētīju, tad pilnīgi neviens santehniķis neiesaka kafijas biezumus aizskalot izlietnē. Vai dušā. Man arī ļoti patīk kafijas skrubis, bet ar vīru izcēlās pamatīgs strīds par kafijas ļaunumu attiecībā uz cauruļu aizdambēšanos.

    Sveika! Izlasīju tavu rakstu! Laikam būšu viena no daudzajām, kas arī bija un ir atkal saskārusies ar ādas problēmām (šķiet pēcdzemdību periodā atgriezās uz palikšanu ?). Pati esmu mēģinājusi mainīt metodes un līdzekļus, ar ko kopt sejas ādu. Eko kosmētikas līdzekļi šķiet bija daudz saudzīgāki pret sejas ādu. Tiesa jāatzīst, ka pie profesionāla speciālista neesmu vērsusies ? Mani ieintriģēja tava kosmetloģe. Vai dalies ar viņas kontaktiem?
    p.s. Kā tava sejas āda “uzvedās” pēc dzemdībām, vai atkal nesaskāries ar problēmām? Man bija teikšu kā ir – briesmu briesmas ?

    Uzraksti man privāti Instagram vai Facebook. Iedošu kontaktus 🙂
    Man patiesībā grūtniecības laikā un pēcdzemdību periodā seja bija vienkārši super. Es biju diezgan sabijusies, jo zināju, ka pastāv risks manai aknei atgriezties, bet neatgriezās. Mana kosmetoloģe ir izvilkusi neskaitāmas sievietes no tām šausmīgajām punmpām. Dod ziņu, iedošu tev arī viņas numuru!

    Pirmkārt, paldies 🙂 Man pašai nekādas trakās problēmas nav bijušas. Šad tad mazliet aizsērējušas caurules iztīru ar sāls, sodas un etiķa maisījumu, kas izšķīdina visus taukus. Patur kādas pāris stundas un pārlej ar verdošu ūdeni. Viss aiziet kā nākas pēc tam :))

    Pievienojos, daudzajiem paldies komentāriem, par iedvesmojošajiem rakstiem!Šobrīd arī es, esmu sejas problēmu ārstēšanas procesā, ļoti priecātos,ja padalītos ar kosmetaloģes kontaktiem.Ļoti uzrunāja viņas ārstēšanas metode.Jo,svarīgi, ka ar pozitīvu un noturīgu rezultātu!

    Mīļš, mīļš paldies par komplimentiem 🙂 Uzraksti man uz Facebook, un es iedošu kosmetoloģes kontaktus!

    Laura,
    bet kur Tu ņem tādu piepilināmu E vitamīnu?

    Pērku Aromstudijā vai BBFactory 🙂

    Super, būs jāiet lūkot! Paldies par atbildi 🙂

    Un tomēr, ja kādreiz slinkums ņem virsroku, lai gatavotu sev eko kosmētiku, tad varu padalīties, ka, iegādājoties kosmētiku pie “Madara Cosmetics”, kad tā ir izlietota, viņi pieņem atpakaļ tukšos iepakojumus. Plus jaunajam pirkumam piemēro atlaidi. Bet gan jau pieņem arī, ja jaunu pirkumu netaisies veikt!

    Es plānoju sazvanīt Madaru un noskaidrot, ko viņi ar tiem iepakojumiem dara – tīra un pilda vai pārstrādā. Bet tas noteikti ir lielisks variants, jo arī ražots tepat Latvijā – nav ceļojis pāri pasaulei un tērējis dabas resursus 😉

    Man varbūt tāds muļķīgs jautājums. Bet kafijas skrubim izmanto svaigu kafiju vai kafijas biezumus pēc kafijas dzeršanas?

    Nav nemaz muļķīgs! Izmantoju izlietoto, jo tad tai ir divas dzīves. Viena manā krūzē, bet otra noskrubējot manu ķermeni un seju! 🙂

    Ai, tas viss izklausās tik smaržīgi! (Ja neskaita, ka man ļoti nepatīk rožu aromāts)
    Zināšu, kur meklēt jaunus līdzekļus sejas lutināšanai, kad esošie ies uz galu.

    Roze man iepatikās salīdzinoši nesen. Kādreiz nebiju tās fans. Ja gribi vienkārši sevi izmēģināt, vari paprasīt veikalā pasmaržot dažādās rozes, kas pieejamas Aromstudijā 🙂 Damaskas roze mani atkoda!

    Sveika, paldies par rakstiņu! Kā ir ar eļļām un mitrināšanu? Kaut kā cik esmu lasījusi, saprotu, ka tāds tricky variants, jo ja āda zem eļļas nav mitra nekas neiznāks? Jo citādāk labprāt lietotu mitrināšanai eļļu, vēl gribētu saprast kā izmantot mājās gatavotu alvejas želeju, jo cik noprotu labu labais mitrinātājs.

    Es neesmu mediķis, tāpēc varbūt nesanāks atbildēt ar zinātnisko informāciju, bet varu padalīties ar savu pieredzi 🙂 Man ziemā mēdz palikt dehidrēta, sausa un niezoša seja (kopā ar taukainu kārtiņu pāri tam visam), kas notika arī šoziem. Es nomainīju no super dziļi mitrinošiem dabīgiem līdzekļiem, kas ir eko veikalā nopērkami, uz eļļu lietošanu, un man seja pilnībā mainījās. Man ieteica eļļu likt mitrai sejai, tāpēc lieku to pāri savam tonizējošajam ziedūdenim (uzspricēju ziedūdeni un tad eļļu iemasēju sejā).
    Lasot par eļļām kopumā, neredzu nekādu iemeslu, kāpēc tās nemitrinātu tāpat kā krēmi. Eļļas ādai piegādā visus labās taukvielas, kas ir tik ļoti vajadzīgas veselīgai ādai, un varbūt tā eļļas uzlikšana kopā ar ziedūdeni ir tā, kas dara brīnumus 🙂

    Pirms vairākiem gadiem, 20+ gadu vecumā arī man vienā brīdī uzradās baisas, dziļas pumpas, kas parādījās tieši laikā, kad lietoju maigo Weledas mandeļu krēmu un vispār kopumā ādu visnotaļ liku mierā. Man ar šo problēmu tikt galā kā reizi palīdzēja tās pašas nešķīstās antibiotikas (iekšķīgi un ārīgi), gan visi kreftīgie recepšu zieķi, ko izrakstīja visnotaļ randoms VC4 dermatologs pie kura uz dullo pierakstījos, jo bija stāvoklis, ka “sliktāk jau vairs nevar būt”. Tā no eko kosmētikas pārgāju uz aptiekas kopšanas līdzekļiem un beidzot tiku ar savām problēmām galā. Vēl varu piebilst, ka visas iekšķīgās analīzes bija absolūti normālas un nekādu citu veselības problēmu nebija. Bet, tā kā dabiskais man sirdij aizvien bija visnotaļ tuvs, pēc kādiem pāris gadiem, kad āda jau bija normāla, salasījos par eļļu jauko iedarbību uz sejas ādu un nolēmu pamēģināt. Toreiz nopirku mandeļu eļļu, jo tā bija gana universāli rekomendēta. Tomēr man tā nu nemaz nederēja, vienīgā sajūta, ko ieguvu bija, ka uz sejas ir eļļaina kārta, ko gribas dabūt nost. Un, varbūt tā bija tikai sagadīšanās, bet pēc tās lietošanas pastiprināti sametās pumpiņas. Vārdu sakot – mana ļoti individuālā, personīgā pieredze līdz šim ir bijusi vairāk “+” ārsta un aptiekas kontā un “-” dabisko līdzekļu kontā. Ar šo visu nekādā gadījumā nenoliedzu dabisko pieeju un pilnīgi iespējams, ka, piemēram, kāda cita eļļa man būtu ideāli derējusi un patiesībā pēdējā laikā aizvien vairāk domāju šim variantam atkal dot iespēju. Vienkārši vēlējos dalīties ar to, ka pieredze ar ārstiem un ķīmijām var būt arī pozitīva. 🙂

    Paldies, paldies par padalīšanos! 🙂
    Kaut gan mandeļu eļļa skaitās diezgan viegla eļļa, es to uz sejas nekad neesmu likusi. Es priekšroku dodu daudz sausākām eļļām, kas to eļļas kārtu uz sejas neatstāj. Tās eļļas, kas ir manā receptē, ir sausās, tāpēc var lietot pat no rīta (es gan lietoju mazāku daudzumu nekā vakaros). Kā jau rakstā lasi, arī man ir cimperlīga āda un biju ļoooti skeptiska likt eļļas uz sejas, bet man patiešām ir ļoti nostabilizējusies āda. Tā tik ļoti vairāk netaukojas un neveidojas sausuma pleķīši citās vietās; āda ir palikusi mirdzoša un veselīga 🙂 Ja vēl māc šaubas, es sirsnīgi ieteiktu aiziet uz Aromstudijas veikalu, jo tur pārdevējas ir ārkārtīgi zinošas! Viņas izstāstīs, kādas eļļas ir labākās, ar ko sākt. Lai izdodas! 😉

    Jā, tā es arī vēlāk sapratu, ka mandeļu eļļa gluži vienkārši nebija man īsti piemērota. Noteikti paturēšu prātā minēto veikaliņu. Paldies par informāciju! 🙂

    Es tagad palasīju, un tāda supereļļa ir tā mežrozīšu eļļa. Vari ņemt tikai vienu un iemēģināt vienkārši to 🙂 Būs bomba!

    Paldies, Laura, par informāciju! Arī es esmu iecienījusi kokosriekstu eļļas un kafijas kombināciju skrubim – ideāli strādā uz manas sejas ādas (patīk arī to lūpām lietot). Un kad izmantoju to visam pārējam ķermenim – pievienoju brūno cukuru, un ja to daru pirtī – efekts vēl labāks. Katrā ziņā tas ir ērti un zinu, ko esmu uzlikusi uz savas ādas. Esmu šīs kombinācijas fanāte 🙂 tagad papētīši ieteiktās eļļas un noteikti kādu iekļauši savā sejas kopšanas rituālā.

    Ai, super 🙂 Es vēl gaidu, kad laukā viss sāks plaukt un augt, tad savā sejas kopšanas rituālā ielikšu kādu svaigo produktu!

    Manu seju arī skara akne problēma jau kopš pusaudžu gadiem. Es, šķiet, izmēģināju visus uz šis planētas iespējamos risinājumus – neskaitāmie krēmi, ziedes, medikamenti, pretapaugļošanas tabletes, losjoni, diētas, pat (sorry) zarnu trakta attīrīšana. Tikai pēc 30, kad beidzot atteicos no visas ķīmijas, sāku praktizēt apzinātību it visā un piekopt dabīgu sejas kopšanu (no rītiem neiesaku mazgāt seju vispār, bet tik ar mitru dvielīti maigi attīrīt – rezultāts acīmredzams), izvairīties no alkohola, parabēniem un krāsvielām skaistumkopšanas līdzekļos. Atteicos no gaļas produktiem un cukura. Attiekšanās no piena produktiem ļoti ietekmēja ādas stāvokli uz labo pusi. Viss, kas izraisa iekaisumu organismā – piena produkti, glutēns, maize, cukurs utt., var būt par iemeslu. Neapmeklēju kosmetologus, jo pamanīju, ka ādas stāvoklis tikai pasliktinās, kā dīvaini tas nebūtu 🙂

    Es pilnībā piekrītu par pārtikas maiņu! Kopā ar visu savu procesu, es diezgan pamatīgi izrevidēju to, ko ēdu. Un tā kā tagad praktizējam Zero Waste, ļoti daudz, piedodiet, mēslu mēs nemaz nevaram nopirkt 😀 Tas ļoti palīdz neēst visus tos nevajadzīgos produktus!

    Kopš pusaudzes gadiem cīnos ar akni. Vienu brīdi mazāk, citu brīdi vairāk, bet pumpas pilnībā nepāriet. Vaina tika velta uz hormoniem, kuņģa-zarnu traktu jutīgumu (man tas trakts kā mazs bērns jāmīl un jāpieskata :D), uztura sastāvu (šobrīd eksperimentēju ar atteikšanos no piena, bet mani māc šaubas, ka tas ir vaininieks). Man ir taukaina āda, un kā citām, arī man šķita, ka eļļu labāk nelikt. Pamēģināšu Tavu ieteikumu! Esmu mēģinājusi eko kosmētiku, veikalā “Drogas” pieejamo, aptiekās esošos līdzekļus. Tā vien šķiet, ka kaut kāda placebo efekta ietekmē, prieks ir tikai pirmajās dienās, kad liekas – esmu atradusi īsto līdzekli! Šķiet, manai sejai ir vienalga, dārgs/lēts/eko/ķīmisks. Lētos draņ*** negribu likt uz seju, jo āda tomēr ir svarīgs orgāns un absorbētais nonāk mūsos pašos. Visu laiku nevarēju saņemties taisīt pati savu kosmētiku, jo baidījos, ka atkal veltīgi iztērēšu laiku, naudu un rezultāta tik un tā nebūs. Tu un pārējās bloga lasītājas/komentētājas mani esat iedvesmojušas – pamēģināšu!
    Par rožūdeni kā tonizētāju gan esmu apmierināta. Paldies par ideju pārliet smidzinātājā. Man viņš pašlaik ir stikla pudelē un nākas izmantot vati. Bet, paldies Dievam, palikuši tik pāris vates rimbulīši. Vairs nepirkšu!
    Kafijas skrubis man patīk tāds, kāds tas ir, neko nepievienojot. Kafijā esošās eļļiņas ir gana daudz, tāpēc āda pēc iemasēšanas ir jūtami mīksta un ieļļota.
    Paldies par tik daudz idejām! Es vēlētos atrādīt savu sejas ādu tavai kosmetoloģei. Vai varu palūgt kontaktus?

    Sveika! Pāris mēnešus atpakaļ arī es, beidzot, sašuvu savus sejas tīrāmos aplīšus. Izmantoju lietotu flaneļa audumu no meitiņas krūtsbarošanas laika lupatiņām. Kādreiz bija arī krūštura ieliktnīši, bet aizdoma, ka tie varētu sasūkt pārāk daudz šķidruma, kas varētu būt nelietderīgi, ja izmantotu sejai. Ebejā tiešām ir paliels piedāvājums ar visādiem rimbuļiem, bet tie parasti atnāk lielā daudzumā ar plēvi. ? Saņēmos un uzšuvu pati. Tā kā daudz nekrāsojos, pēdējā laikā, man vēl ir acu kosmētikas noņēmējs saglabājies. Kad beigsies, nezinu ko izmantošu, jo eļļa acīs man nepatīk. Bet to es vēl domāšu. Kā ar acu tušu? Pagaidām vēl neesmu gatava pašdarītai acu tušai.. Vai Latvijā ir nopērkama eko iepakojumā?

    Super! Ja lietotu tos aplīšus, es noteikti arī sašūtu, bet kaut kā esmu iemācījusies iztikt bez.
    Acu tuša laikam ir vienīgais pirkums, ko es pirms kādiem diviem mēnešiem nopirku ne Zero Waste.. Es mēģināju uztaisīt divas dažādas receptes, bet abas man ļoti smērēja, jo man ir garas skropstas. Pēc nepilnas stundas izskatījos pēc pandas 😀 Es savu tušu iegādājos Biotēkā. Domāju, ka vilkšu līdz pēdējai pilītei, lai izlietotu pilnībā. Pēc šīs mēģināšu vēl kādu recepti, bet apsveru iespēju, ka skropstu tuša varētu būt tas, ko vienreiz pusgadā sev atļaušu nopirkt. Tā kā visas kaut cik dabīgās skropstu tušas ir ūdenī šķīstošas, tad speciāls tīrāmais nav vajadzīgs. Vari vienkārši to noskalot siltā ūdenī.

    Paldies Lauriņ par lielisko rakstu! Arī mani pēdējo gados tās pumpas nomocījušas, jo īpaši hormonālās (tās, kuras lielas un diezgan sāpīgās ap visu žokļa līniju un zem metas). Visi tie retinuīdu, vichy un tamlīdzīgi līdzekļi neko citu kā vien robu makā nedeva, madarveidīgie un citi “eko” šķiet padarīja stāvokli vēl ļaunāku. Bet par eļļām baidījos, lai nenosprosto tās poras vēl vairāk. Pēc cik ilga laika, pārejot uz eļļām, varēji pamanīt uzlabojumus? Vai arī sākumā jārēķinās, ka izskatīsies vēl trakāk un tad āda pielāgojās?

    Manā gadījumā es gāju pie kosmetoloģes 1x trīs nedēļās un pārgāju uz dabīgo kosmētiku. Es teiktu, ka to lielo darbu izdarīja tieši mana kosmetoloģe, kura atļāva manai ādai atslābt un atļaut tai sadzīt. Šajā kombinācijā palika labāk palēnām (tas nenotika vienā mēnesī). Apmēram pēc pus gada man vairāk nemetās tie trakie bumbuļi uz vaigiem, tagad pēc gada esmu jau ar gandrīz tīru seju. Vēl ir jūtams, ka jābūt ļoti prātīgai ar sejas ādu, jo audos ir palikušas bedres no tām iepriekšējām pumpām, kuras viegli pildās ar jaunām. Uzraksti man personīgu ziņu FB, es tev iedošu kosmetoloģes kontaktus. Domāju, ka ar viņu uz pekām tiksi!

    Wow, paldies Laura, nezināju par aveņu sēklu eļļu, vajadzēs papētīt 🙂

    Jā, to man ieteica Aromstudijas veikalā. Ļoti laba ir arī burkānu sēklu eļļa – SPF40. Aveņu un burkānu sēklu eļļas ir visaugstākās savā SPF 🙂

    Manas sejas ādas kvalitātes uzlabošanā ļoti palīdzēja atteikšanās no veikalā nopērkamās gaļas un piena produktu samazināšanas uzturā. Tā kā kādreiz lietoju konvencionālo pārtiku (lielveikalu piedāvājums), tad, manuprāt, ar dzīvnieku produktiem uzņēmu pārlieku daudz nevajadzīgus un svešus hormonus, ko izmantot dzīvnieku audzēšanai masu patēriņam. Otra lieta – mēles regulāra tīrīšana (pirms nakts un no rīta). Trešā – eko sertificēta kosmētika. Uzlabojumi notika pāris mēnešu laikā! Pēc tam, kad esi attīrījies no visām liekajām drazām, tā uzreiz var sajust savu organismu daudz labāk un pateikt, uz kuru produktu un uz kurām emocijām kādas pumpas metās. Lai visiem izdodas!

    Jā, jā, jā! Piena produktiem nav ne vainas, ja tie ir tīri un neapstrādāti. Tā vismaz man teica viena gudra homeopāte. Problēma ir veikalos nopērkamajos produktos, jo tiem ir jāpailzdzina plaukta dzīve. Mēles tīrīšana arī ir ļoooti laba! Praktizēju jau vairākus gadus 😉
    Es pilnīgi piekrītu par attīrītu ķermeni un attīrītu kosmētiku! Paiet laiciņš, līdz ķermenis attīrās un saprot, kas tagad tiks likts iekšā un uz ādas, bet, kad tas notiek, ir super sajūta, jo ļoti var sekot līdzi, kā ķermenis reaģē uz dažādām lietām. Tagad, kad man uzmetās pumpa, parasti zinu, kas par vainu 🙂

    Paldies par rakstu, īpaši noder informācija par veikaliem, kur visu ko labu sejai un ķermenim var nopirkt.
    Mana sejas kopšanas arī ir ļoti minimāla. Dr. Ohhira’s Probiotic ziepes ir the best, citas ziepes padara adu sausu, tās ļoti viegli noņem pat ūdensnoturīgu tušu; skrubjus nelietoju, to vietā izmantoju sejas dvielīti; tonizēju ar citron- vai ābolu etiķa ūdeni (tikai vakaros); mitrināšana – mežrozīšu eļļa (labākā arī dienas laikā, jo ir “sausa”, seja nespīd, bet staro); ja uzmetas pumpa eļļai pievienoju 2-3 pilienus lavandas eļļas. Aktīvi izmantoju sejas maskas, kā arī SPF krēmu, vienīgais kas nav zero waste. Ķermeņa krēmu taisu pati pēc šis receptes https://www.youtube.com/watch?v=KgORGHaPa9U&t=12s

    Viena no eļļām, kurai ir ļoti augsts SPF, ir aveņu kauliņu eļļa. Es tagad pavasarī eļļai pilinu klāt arī to, vasarā palielināšu pilienu daudzumu. Aveņu sēklu eļļai ir SPF 50, bet man ieteica baigi nepārspīlēt ar daudzumu, jo āda var pierast un pēc gadiem tā varētu arī nestrādāt. Drīz mājās mēģināšu uztaisīt foršu sejas masku ar zaļās tējas pulveri, bet vispār BBFactory var nopirkt brīnumainas sastāvdaļas sejas maskām 🙂

    Mans pagājušās vasaras atklājums ir Skaras hidrolāti, kas ražoti tepat Pāvilostā no mūsu zemes augiem. Augi visdažādākie, ir arī jau gatavi maisījumi dažādiem dzīves gadījumiem: http://skarapalidz.blogspot.com/p/augu-hidrolati.html
    Ja nemaldos, tad ir iespēja arī pudelītes uzpildīt vai apmainīt pret citu 🙂

    Super, paldies par info! Es noteikti varētu iemēģināt kādu hidrolānu no Skaras, jo izmantoju tos katru dienu pirms eļļas uzlikšanas 🙂

    Sveika. Kur var iegādāties šos Skara brīnumus? Vai tas ir tikai Pāvilostā?

    Nu jā, esmu no Liepājas, tad tā tikšana pie Skaras produktiem ir vieglāka, bet noteikti var sazvanīties un sarunāt 🙂

    Laura, gribēju precizēt vai hidrolātus var lietot arī uz tonālā krēma dienas laikā, lai mitrinātu ādu? Gribas pamēģināt 🙂

    Nezinu vai pa tēmu – bet šobrīd arī uz atlaidēm ir iegādājami http://lupatinas.lv/lv/katalogs/dazhaadi/kosmeetikas-nonemshanas-salvete-1/ kosmētikas noņemšanas salvetes no mikrošķiedras!

    Šis noteikti varētu būt aktuāli dāmām, kas lieto vairāk kosmētikas par tonējošo krēmu 🙂 Esmu dzirdējusi, bet man pašai vajadzības vēl nav bijis. Paldies par ieteikumu!

    Sveika! Stenderam ir tāds jūras sūklis, ar kura palīdzību visu ko no sejas mazgāju nost. Dikti patīk 🙂

    Super, paldies par informāciju 🙂

    Sveika! Pirmkārt, paldies par foršo rakstu. Man šobrīd tas ir ļoti aktuāli.
    Otrkārt, vai Tev nebūtu iebildumu padalīties ar kosmetoloģes kontaktiem? Šobrīd cīnos ar ādas problēmām un visas dermatoloģes/kosmetoloģes izraksta populāros spirta/rezorcīna/sēra losjonus, kas manu ādu apdara arvien, arvien trakāku…

    Vēlreiz paldies un lai saulaina šī diena,
    Katrīna

    Par kosmetoloģi ir diezgan smieklīgi, jo viņa tāda ir viena, kas strādā ar šo metodi (vismaz vienīgā, ko esmu dzirdējusi), tāpēc ar kontaktiem dalos uzmanīgi 😀 Uzraksti man FB ziņu, es tev iedošu viņas kontaktus 😉

    KOMENTĒT

    Tavs e-pasts netiks publicēts. Obligātā informācija atzīmēta *